28 czerwca 2023
2023-06-28
W drugą środę lata i ostatnią w czerwcu, już na wakacyjnym szlaku w audycji „Radio z Historią” prezentujemy materiały związane z malowniczym miejscem uzdrowiskowym w naszym regionie, obecne historii kujawsko-pomorskiej rozgłośni. Przekonujemy się o tym sięgając do źródeł audialnych zebranych w Archiwum Dokumentów Fonicznych na portalu archiwum.radiopik.pl.
Skąd się wzięła nazwa Ciechocinek? Wszystko 11 lutego 2018 roku wyjaśniły: Ewa Dąbrowska i Jarocińska Małgorzata w materiale pt. „Legendy Pomorza i Kujaw - Ciechocinek”. 20 lipca 2019 roku atrakcje i historię parku zdrojowego w Ciechocinku przedstawiła Magda Jasińska w materiale pt. „Wakacyjne podchody”. 30 sierpnia 2003 roku dzień w Ciechocinku przedstawiły Ewa Dąbska i Magda Jasińska w materiale pt. „Uzdrowisko Ciechocinek”. W 1969 roku Ciechocinek był stolicą symfonii, o czym 13 lipca 1969 roku w audycji pt. „Festiwal Orkiestr Symfonicznych” opowiedział Franciszek Prentki. O spotkaniu z Kaziemierzem Kowalskim i burmistrzem Leszkiem Dzierżewiczem, 13 sierpnia 2004 roku w audycji pt. „Ciechocinek - Festiwal Operowo-Operetkowy” opowiedziały: Ewa Dąbska i Magda Jasińska. 16 lipca 2004 roku Maciej Jastrzębski poprowadził transmisję „Festiwalu Romów” z Ciechocinka. 1 lipca 1995 roku wrażenia z 24. Festiwalu Folkloru Kujaw w Ciechocinku przedstawił Andrzej Krystek w audycji „Raz na ludowo”. 31 lipca 1971 roku na śniadano w Ciechocinku zaprosił Włodzimierz Wiśniewski w reportażu Reginy Adamczak pt. „Prężnie o tężniach”. 3 kwietnia 1983 roku czarującego dorożkarza z Ciechocinka przedstawił Paweł Janicki w wypowiedzi pt. „Zaczarowana dorożka”.
Za tydzień pierwsze w lipcu radiowe spotkanie z historią!Wakacje to prawdziwa kopalnia tematów. Z których skorzystamy? Tego dowiedzą się Państwo z kolejnych wartych uwagi materiałów ze źródeł audialnych zebranych w Archiwum Dokumentów Fonicznych. Zapraszają: Ewa Dąbrowska i Marek Rzepa.