Jak budować fantastyczne światy? O grach i książkach w Książnicy Kopernikańskiej
Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce - to nowy projekt toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej, który w poniedziałek wystartował online.
Tematem kolejnych sześciu spotkań będzie fenomen gier fabularnych RPG. W programie znajdą się: prelekcje i dyżury ekspertów, sesje RPG online, spotkania z autorami książek o RPG oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak grać w RPG, jak powstały gry fabularne, jak budować swoje światy i jaką podróż wybrać. Link do wydarzenia dostępny jest na facebookowym profilu toruńskiej Książnicy Kopernikańskiej.
Początek każdej transmisji - w każdy poniedziałek i środę o godzinie 18.00. Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.