W czasach pandemii humor niezbędny. Premiera Kabaretu Loża Kopernika
Włochaty potwór nawiedził Toruń. Szczególnie upodobał sobie artystów, którzy pochowali się w piwnicach. Tak zapowiada się fabuła Kabaretu Loża Kopernika, który w piątek będzie miał swoją premierę w Internecie.
Kabaret, którego twórcami są aktorzy toruńskiego Teatru im. Horzycy ma swoje wieloletnie tradycje, tworzony jest od 2017 r. . - Będzie to już ósmy program Loży. Zdecydowaliśmy się podzielić go na odcinki, z których każdy kolejny udostępniony będzie w kolejne pandemiczne piątki - zapowiadają aktor i autor tekstów Paweł Kowalski oraz Paweł Paszta - dyrektor artystyczny. - Zależy nam na pielęgnowaniu w sobie i w państwu poczucia humoru i ironicznego spojrzenia na rzeczywistość. Wierzymy, że teraźniejszość szczególnie takiego podejścia wymaga. Że nasze nieco absurdalne teksty mogą pomóc w zbudowaniu nowej ścieżki myślenia, oderwanej od codzienności, a podążającej tropem… yeti – czytamy w zapowiedziach.
W odcinku pierwszym wystąpią: Małgorzata Abramowicz, Karina Krzywicka, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak-Borucka, Paweł Kowalski oraz tradycyjnie przy fortepianie Igor Nowicki. Kabaret Loża Kopernika - w piątek (15 maja) premierowo online o godzinie 20.00 na facebookowym profilu Teatru im. Horzycy w Toruniu.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.