Hinduski Rambo walczy na ulicach Torunia, czyli Bollywood nad Wisłą!
Filmowcy z Bollywood kręcą film w grodzie Kopernika. Chodzi o zdjęcia do polsko-hindusko-serbskiego filmu "Kotigobba 3". Film opowiada o człowieku niezniszczalnym, który niczym Rambo samotnie walczy z całym wrogim gangiem. - Toruń dobrze wygląda w kadrze, dlatego dotarliśmy właśnie tutaj" - wyjaśniał Polskiemu Radiu PiK Wojciech Adamczyk z polskiej ekipy producenckiej.
Zdjęcia realizowane będą na terenie Starówki: Rynku Staromiejskiego, ulicy Szerokiej, Królowej Jadwigi. W niedzielę dla filmowców zamknięta zostanie ulica Broniewskiego. W poniedziałek ekipa filmu "Kotigobba 3" wraca na Starówkę.
- Toruń znalazł się na pierwszym miejscu naszej listy, jeżeli chodzi o lokację - mówi Wojciech Adamczyk. - Ma piękna starówkę, wspaniałe położenie. To jest trzecia część trylogii o super bohaterze. Zazwyczaj schemat fabuły jest bardzo podobny. I znowu jest tak, ze są źli i dobrzy. Ci źli porywają ludzi, a nasz bohater, działając w pojedynkę, unieszkodliwia wszystkich. Nieważne, czy jest pięciu, czy dwudziestu, tych złych. Najważniejsze sceny tych sekwencji będą kręcone w Toruniu.
Jedną z ciekawszych scen jest pościg, w którym uczestniczą luksusowe limuzyny i motocykl. Limuzynom nic nie grozi, ucierpi tylko karetka.
Ekipa filmowa będzie pracowała w Toruniu od 27 września do 3 października. W związku z pracami na planie niektóre ulice, szczególnie na starówce, będą zamknięte dla pieszych lub wyłączone z ruchu.
Pierzeja zachodnia Rynku Staromiejskiego zostanie wyłączona z ruchu 30 września oraz 1, 2 i 3 października, w godzinach od 6:00 do 19:00.
29 września od godz. 6:00 do 19:00 zamknięta zostanie jedna przy ul. Broniewskiego (od ronda przy Szosie Okrężnej do skrzyżowania z Reja). Ruch w tym czasie będzie odbywał się objazdem.
Zobacz także
Mikołaj Kopernik zszedł na ziemię! Wystawa w domu astronoma w Toruniu [zdjęcia]
2023-01-24, 20:07Dywany, talerze, przyciski do papieru, pudełka do cygar, a także stroje z filmu o Koperniku z 1972 roku - to wszystko zobaczymy na wystawie „Pamięć bardzo rzeczowa. Wystawa pamiątek kopernikańskich”. Ekspozycja przygotowywana jest… Czytaj dalej »
88 lat Polskiego Radia PiK. Najpierw Toruń, po wojnie Bydgoszcz
2023-01-15, 07:4515 stycznia 1935 r. uroczyście otwarta została Rozgłośnia Pomorska Polskiego Radia. Nadajnik i budynki techniczne znajdowały się w podtoruńskiej wsi Stawki. Rozgłośnia, po warszawskiej, dysponowała najsilniejszym nadajnikiem. Nadawany… Czytaj dalej »
W tym roku wszystko ma się kręcić wokół Kopernika! Toruń zaprasza do siebie
2023-01-11, 18:40Pierwsze z planowanych na cały Rok Kopernikański wydarzeń odbędą się w lutym, w okolicach urodzin astronoma. - W programie są także Światowy Kongres Kopernikański, uroczysta sesja z wręczaniem pamiątkowych medali i wiele wydarzeń… Czytaj dalej »
Kawałek Gruzji w toruńskiej galerii. Wystawa niepełnosprawnych z Gori [zdjęcia]
2023-01-04, 07:00Prace proste, kolorowe, nierzadko naiwne, obrazki oprawione w sznurek czy we wstążeczki, a z drugiej strony kunsztowna gruzińska biżuteria. Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu prezentuje… Czytaj dalej »
Sportowcy, artyści i nobliści z regionu. Książnica Kopernikańska robi podcasty
2023-01-03, 18:13„Podcast Kopernikański” to nowa propozycja Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Bohaterami kolejnych odcinków będą ważne dla naszego regionu postaci: naukowcy, artyści, sportowcy. W pierwszym odcinku pojawia się Albert Michelson… Czytaj dalej »
Grzegorz Dziedzic doceniony za kryminalny debiut roku. Napisał o Polonii w Chicago
2022-11-27, 17:45Grzegorz Dziedzic został laureatem I Ogólnopolskiego Konkursu na Kryminalny Debiut Roku za 2021 rok. Jego powieść retro „Żadnych bogów, żadnych panów' zyskała największe uznanie członków jury. Czytaj dalej »
O niemieckim spojrzeniu na Europę. „Dysputy Kopernikańskie” w Toruniu
2022-11-17, 17:26Kolejne spotkanie z cyklu „Dysputy Kopernikańskie”, organizowane przez Instytut Copernicanum odbędzie się w piątek (18 listopada) w Toruniu. Tym razem z udziałem historyka z Polskiej Akademii Nauk - prof. Grzegorza Kucharczyka. Czytaj dalej »
Radość w Toruniu! Rok 2023 będzie poświęcony Mikołajowi Kopernikowi
2022-11-17, 09:1516 listopada 2022 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej jednogłośnie (90 głosów „za”) przyjął uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Uchwałę Senatu osobiście odebrali Prezydent Torunia Michał Zaleski i rektor… Czytaj dalej »
Książnica promuje ludzi kultury i nauki. Pierwsze spotkanie: Tomasz Cebo
2022-11-09, 21:00„Kreatywna Książnica' to nowy cykl wydarzeń, jaki proponuje Książnica Kopernikańska w Toruniu. Celem projektu jest prezentacja ciekawych osób związanych z kulturą i nauką regionu kujawsko-pomorskiego. Czytaj dalej »
Romantyzm nadal aktualny! Udowodnią to uczniowie w pracach konkursowych [zdjęcia]
2022-10-05, 19:30- Romantycy chcieli ruszyć bryłę z posad świata. O tym, czy im się udało, być może będziemy czytać w pracach, które wpłyną na konkurs - mówi przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska. W Książnicy Kopernikańskiej… Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.