Weź sobie książkę albo zostaw ją dla kogoś. Księgodzielnia Kopernikańska w Toruniu
Marszałkowska Księgodzielnia Kopernikańska oficjalnie otwarta została w Toruniu. Punkt wymiany książek znajduje się w pawilonie przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego.
Z zasobów księgodzielni, powstałej w rocznicę 550. urodzin Mikołaja Kopernika z inicjatywy marszałka Piotra Całbeckiego, korzystać można codziennie, od poniedziałku do soboty. - To miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek i zainteresowania, może wejść i wybrać interesującą książkę. To także idealne miejsce, w którym można dać nowe życie zalegającym w naszych domach publikacjach – mówi marszałek. - Czytajmy i zarażajmy miłością do literatury najmłodszych – zachęca.
Korzystanie z księgodzielni jest nieodpłatne. Punkt wymiany otwarty jest w godzinach pracy urzędu oraz w soboty od godziny 10.00 do 15.00. Przyjmowany jest każdy rodzaj literatury, zarówno stare, jak i nowe książki, publikacje, komiksy, słowniki. Można znaleźć tu prawdziwe perełki.
Obok punktu stanęła specjalna wrzutnia, w której o każdej porze można umieszczać książki. Z Marszałkowskiej Księgodzielni Kopernikańskiej może korzystać każdy. Przyjmowane książki przed przekazaniem kolejnym użytkownikom poddawane są kwarantannie dobowej. Jednorazowo można pobrać od jednej do trzech książek lub innych wydawnictw.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.