Pracownia konserwatorska Książnicy Kopernikańskiej coraz lepiej wyposażona
Prawie 100 tysięcy złotych - tyle toruńska Książnica Kopernikańska otrzymała i wydała w tym roku na doposażenie pracowni konserwatorskiej. Dzięki temu znacząco rozszerzyła zakres prac.
Pracowania pod swoją opieką ma między innymi: stare druki, rękopisy, zbiory kaligraficzne oraz czasopisma.
- Dzięki dotacji, za którą zakupiono sprzęt konserwatorki oraz introligatorski, będzie można zadbać o zabytki na miejscu - podkreślają konserwatorki Barbara Banasiak oraz Izabela Klawińska.
Doposażenie pracowni konserwatorskiej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu zrealizowane zostało w ramach programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Wspieranie działań muzealnych”.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.