Projekt "Ścieżki Kopernika" w Toruniu
Rozprawią się z mitami związanymi z życiem i działalnością Mikołaja Kopernika oraz zapoznają się z warsztatem naukowym współczesnego historyka.
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z regionu mogą wziąć udział w module historia, który jest realizowany w ramach projektu Ścieżki Kopernika. Projekt prowadzi Uniwersytet Mikołaja Kopernika i Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Spotkania będą bezpłatne. Rekrutacja na zajęcia trwa do 14 marca.
Uczniowie zainteresowani udziałem w cyklu pięciu spotkań powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie portal.umk.pl. Należy też dostarczyć dokumenty rekrutacyjne do Biura Projektu osobiście lub mailowo wysyłając je na adres sciezkikopernika@umk.pl. Zajęcia rozpoczną się 29 marca.
Zainteresowani odkrywaniem tajemnic przeszłości mogą wziąć udział w wyjątkowych warsztatach. Podczas bezpłatnych zajęć będzie można zarówno dowiedzieć się więcej o Mikołaju Koperniku, jak i poznać warsztat naukowy współczesnych historyków.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.