Nowa linia autobusowa na ulicach Torunia. Powstała z myślą o studentach
80 – to numer nowej linii autobusowej, która pojawiła się we wtorek na toruńskich ulicach. Będzie kursowała od Dworca Głównego do pętli przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ma ułatwić studentom dojazd na uczelnię.
O szczegółach inicjatywy opowiedział Paweł Gulewski. – Chcemy nawiązać bezpośrednie połączenie pomiędzy dworcem, który jest największym hubem komunikacyjnym naszego miasta, z terenem uniwersytetu. Robimy to z uwagi na duże potoki studentów, które przyjeżdżają do dworca, wyjeżdżają z Torunia i wracają – opisał prezydent Torunia podczas briefingu na Dworcu Głównym.
– Mamy wielu studentów, którzy codziennie dojeżdżają do uniwersytetu. To bezpośrednie połączenie będzie niezmiernie wygodne. Z tego połączenia będzie też korzystała młodzież, bo trasa przebiega koło naszego liceum – dodał rektor UMK, prof. Andrzej Tretyn.
– Autobus będzie odjeżdżał z dworca, będzie przejeżdżał przez most, plac Rapackiego, aleję Solidarności i pojedzie prosto. Będzie miał również przystanek przy targowisku, skręci w lewo w Bema, ulicą Fałata, oczywiście Od Nowa, uniwersytet i Okrężna – trasę opisał zastępca prezydenta Torunia, Rafał Pietrucień.
„Osiemdziesiątka” będzie kursowała od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00 i w niedziele między 18:00 a 20:00. Numer linii został wybrany dla uczczenia 80-lecia działalności uniwersytetu, który utworzono w sierpniu 1945 roku.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.