Lekarze z toruńskiego oddziału hematologii negocjują umowy. Pacjenci się niepokoją [aktualizacja]
Podopieczni Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Miejskiego w Toruniu obawiają się, czy ich lekarze pozostaną na swoich stanowiskach. Kontrakty kończą się im w czerwcu. Szybko rozniosła się wieść, że część lekarzy może odejść z pracy. Szpital odpowiada.
Od wielu lat w Toruniu leczy się bydgoszczanka, pani Joanna.
– Moja pani doktor powiedziała mi, że najprawdopodobniej będzie zmuszona zmienić pracę, co wywołało we mnie lęk. W zeszłym roku dzięki opiece całego zespołu lekarskiego urodziłam drugą córeczkę. Wiele razy dzięki nim udało się uratować moje życie i zdrowie, zapewnić mi możliwość realizacji nowych celów...
– Dojeżdżam z Brodnicy, myśmy stworzyli rodzinę – nie tylko ja, ale inni pacjenci także. Taki kontakt z lekarzem, jaki został nawiązany na oddziale hematologii w Toruniu... Myślę, że wiele szpitali w całej Polsce mogłoby nam tego pozazdrościć... – mówi inny pacjent.
Prezydent Torunia Michał Zaleski podkreśla, że pracodawca, czyli dyrekcja szpitala musi znaleźć rozwiązania, które nie tylko zapewnią sprawne funkcjonowanie oddziału, szpitala, ale także umożliwią poprawną działalność od strony finansowo-ekonomicznej.
– Jestem przekonany, że dojdzie do uzgodnień, do porozumienia – mówi prezydent Torunia.
Pełnomocniczka Specjalistycznego Szpitala w Toruniu przekazała nam, że prowadzone są negocjacje z lekarzami Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku, co do warunków umów, a ich szczegóły nie będą ujawniane. Dyrekcja wyraziła gotowość w kontynuowania współpracy ze wszystkimi lekarzami. Przekazała też, że pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i ciągłości leczenia.
Według informacji Polskiego Radia PiK, pismo do dyrekcji szpitala wysłał już konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii. W tle mają być też kwestie personalne. Na oddział ma wrócić poprzedni ordynator. Do tematu będziemy wracać.
Oficjalna odpowiedź Szpitala:
Jednocześnie zapewniam, że pacjenci Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu mają obecnie i będą mieli po 1 lipca 2022 roku zapewnioną opiekę, gwarantującą ich bezpieczeństwo i ciągłość leczenia. Nie jest planowana żadna przerwa w działaniu Oddziału czy ograniczenie udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Z poważaniem,
Aktualizacja:
Jak ustaliło Polskie Radio PiK lekarze wycofali się ze swoich oczekiwań finansowych. Chcą pracować na tych samych warunkach i w tym samym składzie osobowym.
Zobacz także
Przyjechali na Kongres Kopernikański. Zagraniczni ministrowie zwiedzali Młyn Wiedzy
2023-02-20, 13:50Ministrów i wiceministrów edukacji m.in. z Iraku, Gruzji i Ukrainy oprowadził po Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Zaprezentowano im również trójwymiarowe widowisko historyczne… Czytaj dalej »
Luty
2023-02-19, 22:00Dokładnie w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika spojrzeliśmy w niebo oczami astronoma wszech czasów. Co i jak obserwował? Jakich instrumentów używał? Czym tak naprawdę zajmował się astronom u schyłku średniowiecza? :) Czytaj dalej »
Bawili się w najlepsze! Piknik Kopernikański przyciągnął tłumy [wideo, zdjęcia]
2023-02-19, 20:41Można było wydrukować Mikołaja Kopernika w 3D, zobaczyć nocne niebo nad Toruniem w mobilnym planetarium czy poeksperymentować w „Naukobusie” - takie atrakcje czekały w niedzielę (19 lutego) na odwiedzających Centrum Nowoczesności… Czytaj dalej »
Prof. Krzysztof Górski powołany na sekretarza generalnego Akademii Kopernikańskiej
2023-02-19, 18:51W Toruniu podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego wręczono akty powołań do Akademii Kopernikańskiej. Sekretarzem generalnym Akademii został astronom prof. Krzysztof Górski. Czytaj dalej »
Pracownicy UMK pikietowali przed rektoratem. Żądają wyższych zarobków
2023-02-19, 17:01Przedstawiciele nauczycieli, doktorantów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pracowników gospodarczych oraz aktywiści pikietowali przed toruńską Aulą UMK, gdzie miała miejsce inauguracja Światowego Kongresu Kopernikańskiego. - Walczymy… Czytaj dalej »
Kongres Kopernikański otwarty. Prof. Peebles: Największe odkrycia są nieoczekiwane
2023-02-19, 15:31Kilkuset uczonych z różnych krajów bierze udział w Światowym Kongresie Kopernikańskim w Toruniu. - Rozwój nauki odpowiada na pewne pytania, ale rodzi też nowe. Warto szukać tematów, które umknęły ogólnej uwadze - radził naukowcom… Czytaj dalej »
Biskup Śmigiel: Mikołaj Kopernik rozumiał, że pełnia prawdy należy do Boga
2023-02-19, 12:27- Kopernik był przekonany, że jego naukowe odkrycia to owoc współpracy wiary i rozumu - mówił bp toruński Wiesław Śmigiel w katedrze podczas Mszy świętej poprzedzającej rozpoczęcie obrad Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Czytaj dalej »
Dokonania Kopernika okiem naukowców. Uczelnie zaczynają cykl obrad
2023-02-19, 10:15Prezentacja badań dotyczących życia i działalności Mikołaja Kopernika - to główny cel Światowego Kongresu Kopernikańskiego, który 19 lutego zostanie zainaugurowany w Toruniu. To wspólna inicjatywa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika… Czytaj dalej »
Wspomnień czar – absolwenci II LO w Bydgoszczy spotkali się po latach
2023-02-18, 19:30Rano była uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa bydgoskiego Krzysztofa Włodarczyka. Następnie zaplanowano spotkanie wszystkich roczników, po czym oficjalna część jubileuszu przeniosła się do Filharmonii Pomorskiej. Czytaj dalej »
Kopernik zdmuchnął świeczki z urodzinowego tortu! 550. urodziny astronoma [zdjęcia, wideo]
2023-02-18, 16:30Było huczne sto lat, tort, prezenty i życzenia! W Toruniu można było wziąć udział w wielkim urodzinowym przyjęciu Mikołaja Kopernika. Mieszkańcy i turyści w kolorowym i głośnym pochodzie przemierzyli ul. Szeroką pod pomnik astronoma… Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.