Lekarze z toruńskiego oddziału hematologii negocjują umowy. Pacjenci się niepokoją [aktualizacja]
Podopieczni Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Miejskiego w Toruniu obawiają się, czy ich lekarze pozostaną na swoich stanowiskach. Kontrakty kończą się im w czerwcu. Szybko rozniosła się wieść, że część lekarzy może odejść z pracy. Szpital odpowiada.
Od wielu lat w Toruniu leczy się bydgoszczanka, pani Joanna.
– Moja pani doktor powiedziała mi, że najprawdopodobniej będzie zmuszona zmienić pracę, co wywołało we mnie lęk. W zeszłym roku dzięki opiece całego zespołu lekarskiego urodziłam drugą córeczkę. Wiele razy dzięki nim udało się uratować moje życie i zdrowie, zapewnić mi możliwość realizacji nowych celów...
– Dojeżdżam z Brodnicy, myśmy stworzyli rodzinę – nie tylko ja, ale inni pacjenci także. Taki kontakt z lekarzem, jaki został nawiązany na oddziale hematologii w Toruniu... Myślę, że wiele szpitali w całej Polsce mogłoby nam tego pozazdrościć... – mówi inny pacjent.
Prezydent Torunia Michał Zaleski podkreśla, że pracodawca, czyli dyrekcja szpitala musi znaleźć rozwiązania, które nie tylko zapewnią sprawne funkcjonowanie oddziału, szpitala, ale także umożliwią poprawną działalność od strony finansowo-ekonomicznej.
– Jestem przekonany, że dojdzie do uzgodnień, do porozumienia – mówi prezydent Torunia.
Pełnomocniczka Specjalistycznego Szpitala w Toruniu przekazała nam, że prowadzone są negocjacje z lekarzami Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku, co do warunków umów, a ich szczegóły nie będą ujawniane. Dyrekcja wyraziła gotowość w kontynuowania współpracy ze wszystkimi lekarzami. Przekazała też, że pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i ciągłości leczenia.
Według informacji Polskiego Radia PiK, pismo do dyrekcji szpitala wysłał już konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii. W tle mają być też kwestie personalne. Na oddział ma wrócić poprzedni ordynator. Do tematu będziemy wracać.
Oficjalna odpowiedź Szpitala:
Jednocześnie zapewniam, że pacjenci Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu mają obecnie i będą mieli po 1 lipca 2022 roku zapewnioną opiekę, gwarantującą ich bezpieczeństwo i ciągłość leczenia. Nie jest planowana żadna przerwa w działaniu Oddziału czy ograniczenie udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Z poważaniem,
Aktualizacja:
Jak ustaliło Polskie Radio PiK lekarze wycofali się ze swoich oczekiwań finansowych. Chcą pracować na tych samych warunkach i w tym samym składzie osobowym.
Zobacz także
Gośćmi noblistka i naukowcy z NASA. „Nowe Obroty” zakończą obchody Roku Kopernika
2024-02-15, 08:10Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, badacze z NASA i Uniwersytetu Harvarda będą rozmawiać w Toruniu o rewolucjach, jakie czekają nas w przyszłości. Trzydniowe wydarzenie „Nowe Obroty”, kończące obchody Roku Mikołaja Kopernika… Czytaj dalej »
Kodeks Korwina zostanie w Toruniu. Manuskrypt zyskał dodatkową ochronę
2024-02-01, 06:49Jak ustaliło Polskie Radio PiK, w listopadzie minister kultury podjął decyzję o zaliczeniu dzieła do Narodowego Zasobu Bibliotecznego. Oznacza to, że zyskał ochronę przed ewentualnymi próbami wywiezienia z kraju. Czytaj dalej »
Wtorki z klimatem i ekologią. Zaprasza Kopernikański Ośrodek Integracji w Toruniu
2024-01-08, 19:02„Klimatyczne wtorki' mają być cyklem spotkań dla studentów UMK i mieszkańców zainteresowanych tematami takimi, jak klimat, czy zdrowa żywność. Czytaj dalej »
Pomnik Kopernika to kopalnia ciekawostek. Figurę wpisano do rejestru zabytków
2024-01-02, 07:46Ma 170 lat, ale w wojewódzkim rejestrze zabytków jest niecałe dwa tygodnie. To pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim w Toruniu, często fotografowany przez turystów, miejsce spotkań wielu mieszkańców. Czytaj dalej »
Kończą się urodziny Mikołaja Kopernika. W Toruniu obchodzono je bardzo hucznie
2023-12-28, 20:30Kongres naukowy, wystawy, koncerty muzyki z kosmosu, premiery teatralne - w Toruniu dobiegają końca obchody 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Ten rok był pełen wydarzeń artystycznych, naukowych a nawet turystycznych. Czytaj dalej »
Skóra okładki, pochodzenie papieru i zużycie książki. To wszystko sprawdzi pracownia w Książnicy
2023-12-19, 08:31W pracowni konserwatorskiej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu powstała nowa pracownia badawcza. Wszystko za sprawą pozyskanych na ten cel funduszy. Książnica otrzymała ponad 150 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury… Czytaj dalej »
Gry polityczne, miłość i kościelne intrygi. Kopernik, jakiego nie znacie w Teatrze Horzycy [wideo]
2023-12-14, 16:00„Układ splątany. Kopernik i inni” w reżyserii Macieja Wojtyszki to spektakl o zderzeniu rewolucyjnych idei z walką o władzę, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Premiera przedstawienia w czwartek na scenie Teatru W. Horzycy w To… Czytaj dalej »
Najlepsze imieniny to kosmiczne imieniny! Browar B zorganizował zajęcia poświęcone Kopernikowi
2023-12-07, 08:31We włocławskim Centrum Kultury Browar B obchodzono imieniny Mikołaja Kopernika - oczywiście za sprawą mobilnego planetarium i wykładów o astronomii. Do takiego spędzania czasu zachęcał organizator imieninowej imprezy, Piotr Maje… Czytaj dalej »
Badacze z regionu zasilą komitety Polskiej Akademii Nauk. Wyróżniono pracowników UKW i UMK
2023-12-05, 16:20Polska Akademia Nauk opublikowała wyniki wyborów do komitetów naukowych. Badaczy i badaczki z Uniwersytetu wybrano do 32 gremiów, w których zajmą się upowszechnianiem nauki i dostarczaniem ekspertyz kluczowych dla prowadzenia rzetelnej… Czytaj dalej »
Setne urodziny Książnicy Kopernikańskiej! Odznaczono zasłużonych pracowników [zdjęcia]
2023-12-04, 18:11Wojewódzka Biblioteka Publiczna-Książnica Kopernikańska w Toruniu obchodzi jubileusz 100-lecia. Uroczyste spotkanie odbyło się w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Podczas gali wręczone zostały okolicznościowe nagrody dla pracowników… Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.