Lekarze z toruńskiego oddziału hematologii negocjują umowy. Pacjenci się niepokoją [aktualizacja]
Podopieczni Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Miejskiego w Toruniu obawiają się, czy ich lekarze pozostaną na swoich stanowiskach. Kontrakty kończą się im w czerwcu. Szybko rozniosła się wieść, że część lekarzy może odejść z pracy. Szpital odpowiada.
Od wielu lat w Toruniu leczy się bydgoszczanka, pani Joanna.
– Moja pani doktor powiedziała mi, że najprawdopodobniej będzie zmuszona zmienić pracę, co wywołało we mnie lęk. W zeszłym roku dzięki opiece całego zespołu lekarskiego urodziłam drugą córeczkę. Wiele razy dzięki nim udało się uratować moje życie i zdrowie, zapewnić mi możliwość realizacji nowych celów...
– Dojeżdżam z Brodnicy, myśmy stworzyli rodzinę – nie tylko ja, ale inni pacjenci także. Taki kontakt z lekarzem, jaki został nawiązany na oddziale hematologii w Toruniu... Myślę, że wiele szpitali w całej Polsce mogłoby nam tego pozazdrościć... – mówi inny pacjent.
Prezydent Torunia Michał Zaleski podkreśla, że pracodawca, czyli dyrekcja szpitala musi znaleźć rozwiązania, które nie tylko zapewnią sprawne funkcjonowanie oddziału, szpitala, ale także umożliwią poprawną działalność od strony finansowo-ekonomicznej.
– Jestem przekonany, że dojdzie do uzgodnień, do porozumienia – mówi prezydent Torunia.
Pełnomocniczka Specjalistycznego Szpitala w Toruniu przekazała nam, że prowadzone są negocjacje z lekarzami Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku, co do warunków umów, a ich szczegóły nie będą ujawniane. Dyrekcja wyraziła gotowość w kontynuowania współpracy ze wszystkimi lekarzami. Przekazała też, że pacjenci mają zapewnioną odpowiednią opiekę i ciągłości leczenia.
Według informacji Polskiego Radia PiK, pismo do dyrekcji szpitala wysłał już konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii. W tle mają być też kwestie personalne. Na oddział ma wrócić poprzedni ordynator. Do tematu będziemy wracać.
Oficjalna odpowiedź Szpitala:
Jednocześnie zapewniam, że pacjenci Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu mają obecnie i będą mieli po 1 lipca 2022 roku zapewnioną opiekę, gwarantującą ich bezpieczeństwo i ciągłość leczenia. Nie jest planowana żadna przerwa w działaniu Oddziału czy ograniczenie udzielanych świadczeń zdrowotnych.
Z poważaniem,
Aktualizacja:
Jak ustaliło Polskie Radio PiK lekarze wycofali się ze swoich oczekiwań finansowych. Chcą pracować na tych samych warunkach i w tym samym składzie osobowym.
Zobacz także
Liczą się współpraca i pomysłowość! Harcerze na Rajdzie Kopernikańskim w Toruniu
2024-03-03, 08:37Poruszanie się z mapą, testy wiedzy i biegi sprawnościowe - to część zadań, jakie 700 harcerzy z całego kraju podejmuje w Toruniu. Trwa tam 41. Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Czytaj dalej »
Mikołaj Kopernik zniknie z podstawy programowej? Alarmują toruńscy radni PiS
2024-02-28, 21:00- Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych nie dowiedzą się niczego o Mikołaju Koperniku. Nie zgadzamy się na to - mówili podczas konferencji w Toruniu miejscy radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - Chodzi o zmiany w podstawie programowej… Czytaj dalej »
Coraz więcej wypożyczają, czytają, grają! Sukces Książnicy Kopernikańskiej
2024-02-23, 16:42W Bibliotece Głównej toruńskiej Książnicy w ubiegłym roku wypożyczono o 21 procent więcej książek i audiobooków, po gry planszowe zgłosiło się o 22 procent pasjonatów. Rośnie również liczba czytelników zapisanych do bib… Czytaj dalej »
Ogniste zakończenie urodzin Kopernika. O astronomie było głośno przez cały rok [wideo, zdjęcia]
2024-02-19, 21:00Rok Kopernikański dobiega końca! Po dwunastu miesiącach świętowania 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika w Toruniu przyszedł czas na symboliczne zamknięcie i podsumowanie tego czasu. Czytaj dalej »
Kolejne świętowanie na UMK i kolejni uhonorowani naukowcy [zdjęcia]
2024-02-19, 15:26Toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika świętuje 551. rocznicę urodzin swojego patrona. Głównym punktem uroczystości było nadanie profesorowi Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytułu doktora honoris causa UMK. Czytaj dalej »
Podsumowanie Roku Kopernikańskiego. Medale i malowanie muralu zwieńczeniem obchodów
2024-02-19, 14:12W Toruniu kończą się obchody jubileuszu 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. W poniedziałek (19 lutego) ostatnie z nich, zamykające ubiegłoroczne świętowanie. O 17:00 w Ratuszu Staromiejskim uroczystość połączona z wręczeniem… Czytaj dalej »
W tym miejscu urodziny Kopernika świętują wyjątkowo! Odznaczenia toruńskiego UMK
2024-02-19, 08:31W dniu urodzin swojego patrona (19 lutego) świętuje toruński Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Głównym punktem uroczystości, które rozpoczną się o 11:00 będzie nadanie profesorowi Jerzemu Bogdanowi Gajewskiemu tytułu doktora honoris… Czytaj dalej »
Rok Mikołaja Kopernika na finiszu. Noblistka Leymah Gbowee gościem finału obchodów
2024-02-17, 14:20Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Leymah Gbowee, afrykańska działaczka społeczna z Liberii, wygłosi w Toruniu wykład na zakończenie Roku Mikołaja Kopernika. - Ważne jest, żeby wychodzić z odwagą poza własne granice - powiedziała… Czytaj dalej »
Coś dla duszy i coś dla ciała! W Arenie Toruń połączą czytanie ze sportem
2024-02-17, 12:59W Arenie Toruń powstanie Strefa relaksu z książką. Będzie można z niej skorzystać w weekend podczas 68. Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Czytaj dalej »
Kluczowe jest zrozumienie. UMK przygotowuje poradnik o komunikacji wśród studentów
2024-02-17, 09:41Poradnik „Jak komunikować się z osobami z niepełnosprawnościami i problemami sfery psychicznej” powstaje na toruńskim Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ma pomóc kadrze oraz studentom w zrozumieniu różnych trudnych zachowań, z… Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.