Jak leczyć książki i wykonać unikalne zakładki? To pokazał rodzinny piknik Książnicy Kopernikańskiej
Warsztaty komiksowe, wizyta w książkowej lecznicy, gry i zabawy – tak było podczas Rodzinnego Pikniku z SuperKopernikiem. Zorganizowała go Książnica Kopernikańska w Toruniu.
– Trwa rok obchodów Mikołaja Kopernika, my również w tym roku świętujemy stulecie książnicy kopernikańskiej. Jest to świetna okazja do wspólnego świętowania razem z Kopernikiem, a z racji, że Kopernik jest super, to każdy wie – powiedziała Zofia Maronek z Książnicy Kopernikańskiej.
Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych. – Robię zakładkę królika, użyję jej do swoich książek. Mam ich tysiące – podkreślił jeden z chłopców.
– Są tatuaże brokatowe, malowanie buziek, wata cukrowa, zawody sportowe. Pomyśleliśmy, że przy ładnej pogodzie skorzystamy – zaznaczyli organizatorzy.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się również książkowa lecznica. – Chcemy zobaczyć, jak leczy się książki. Nie znamy książnicy od kuchni, a tutaj jest okazja zwiedzenia takich zakamarków, które normalnie są dla nas wszystkich zamknięte.
Do 17:00 na zwiedzających czekał toruński Młyna Wiedzy. Tam odbył się piknik „Kopernik z petardą”, czyli naukowe świętowanie Dnia Dziecka w strefie nauki, bezpieczeństwa i zabawy.
Zobacz także
W Toruniu podsumowano ubiegłoroczny sezon turystyczny.
2013-04-19, 12:30Jak pokazują badania przeprowadzone przez Ośrodek Informacji Turystycznej gród Kopernika odwiedziło w 2012 roku 1 mln 657 tys. osób. Czytaj dalej »
UMK zamknie swoją filię w Grudziądzu
2013-04-16, 20:09Powód - brak pieniędzy i kadry, która mogłaby wykładać w stu tysięcznym mieście. Czytaj dalej »
Czasy Kopernika, epoka renesansu, obfitowała w geniuszy. Ludzi, jak sławny torunianin, którzy zmienili życie przyszłych pokoleń, ale osiągali oszałamiające sukcesy w wielu dziedzinach. Kopernik staje tu w jednym szeregu z Leonardem da Vinci czy Michałem Aniołem.
„Pozycja Kopernika w historii nauki, a jeszcze bardziej w historii cywilizacji jest szczególnie istotna. Można by zaryzykować twierdzenie, że ze względu na historyczną wartość naukowych idei i ich oddziaływanie na społeczeństwo czasy dzielą się na przed i po Koperniku” - uważa ksiądz Robert Janusz, profesor Akademii Ignatianum w Krakowie.