Ekologiczna Gmina - 2022
Polskie Radio PiK wspólnie z Gazetą Pomorską i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu realizuje w 2022 roku projekt pod nazwą „Ekologiczna Gmina”.
Będziemy rozmawiać m.in. o programach „Czyste Powietrze” , „Eko Klimat” oraz „Agroenergia”. Odwiedzimy 10 wybranych gmin. Weźmiemy udział 10 gminnych wydarzeniach. Na antenie Polskiego Radia PiK rozmawiać będziemy o tematyce ekologicznej w czwartkowych audycjach (wyjątkowo 15 czerwca w środę) z cyklu „Pytać każdy może” po godzinie 12.15. Zachęcamy słuchaczy do zadawania pytań pod numerami telefonów: 52 345 50 60 oraz 52 345 50 90.
Słuchajcie nas 2 czerwca, 15 czerwca, 23 czerwca, 30 czerwca, 21 lipca, 28 lipca, 11 sierpnia, 25 sierpnia, 1 września.
W gminach spotkamy się:
Zapraszamy również do odwiedzenia stoiska WFOŚiGW w Toruniu oraz zapoznania się, a może nawet skorzystania z programów: „Ciepłe Mieszkanie”, „Czyste Powietrze”, „Czyste Powietrze+”, „Eko Klimat” oraz „Agroenergia”.
Do zobaczenia!
3-4 września 2022 r., Strzelce Dolne (gmina Dobrcz)
W niedzielę (4 września) byliśmy w Strzelcach Dolnych na Święcie Śliwki i tak relacjonowaliśmy.
Relacja zdjęciowa poniżej.
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 8 września, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (8 września) audycję poprowadził red. Wojciech Sobociński. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon
(52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”.
3 września 2022 r. Złotniki Kujawskie
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 1 września, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (1 września) audycję poprowadził red. Michał Słobodzian. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon
(52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”. Posłuchajcie
A w sobotę (3 września) byliśmy w Złotnikach Kujawskich i tak relacjonowaliśmy.
Kęsowo, 27 sierpnia 2022 r.
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 25 sierpnia, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (25 sierpnia) audycję poprowadził red. Michał Słobodzian. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon (52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”. Posłuchajcie
A w sobotę (27 sierpnia) byliśmy w Kęsowie i relacjonowaliśmy na żywo.
Projekt „Ekologiczna gmina” sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, realizującego programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”.
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 11 sierpnia, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci
Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (11 sierpnia) audycję poprowadził red. Michał Słobodzian. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon
(52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”.
A tutaj zapis audycji:
W niedzielę (14 sierpnia) wraz z ekspertami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu byliśmy w Jeziorach Wielkich:
fot. Polskie Radio PiK
30-31 lipca, Koronowo, ul. Klasztorna
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 28 lipca, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (28 lipca) audycję poprowadził red. Michał Słobodzian. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon (52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Czyste powietrze”, „Czyste powietrze+”, „Ciepłe mieszkanie,” „Ekoklimat” i „Agroenergia”.
Tutaj zapis audycji do posłuchania:
A w sobotę (30 lipca) wraz z ekspertami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu byliśmy w Koronowie i tak relacjonowaliśmy
A tu
do obejrzenia nasz film z imprezy
fot. Polskie Radio PiK
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 21 lipca, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (21 lipca) audycję poprowadził red. Michał Słobodzian. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon (52) 345 50 90. Pytano m.in. o programy „Agroenergia”, „Czyste powietrze” i „Eko-klimat”.
Zapis audycji tutaj
A w niedzielę (24 lipca) wspólnie z ekspertami z WFOŚiGW byliśmy na XV Jarmarku Ekologicznym w Brodnicy...
... i tak relacjonowaliśmy. Posłuchajcie
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 30 czerwca, godz. 12.15
Na pytania słuchaczy Polskiego Radia PiK w ramach projektu „Ekologiczna gmina” kolejny raz odpowiadali eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. W czwartek (30 czerwca) audycję prowadziła red. Magda Jasińska. Jak zwykle do dyspozycji słuchaczy był nasz dyżurny telefon
(52) 345 50 90 i było wiele pytań m.in. o programy „Agroenergia”, „Czyste powietrze” i „Eko-klimat”.
Słuchajcie tutaj
W sobotę (2 lipca) wspólnie z ekspertami WFOŚiGW byliśmy w Golubiu Dobrzyniu.
Tutaj wejścia na żywo :
fot. Polskie Radio PiK
Motorowodne Mistrzostwa Świata zawitają do Żnina w dniach 24-26 czerwca.
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 23 czerwca, godz. 12.15
Tym razem w ramach projektu „Ekologiczna gmina” eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu odpowiadali na pytania słuchaczy w czwartek (23 czerwca). Audycję prowadził red. Michał Słobodzian. Była mowa o programach „Agroenergia”, „Czyste powietrze” i „Eko-klimat”. Jak zwykle czynny był nasz dyżurny telefon (52) 345 50 90.
Słuchajcie tutaj
W sobotę (25 czerwca) w ramach cyklu „Ekologiczna Gmina - 2022” odwiedziliśmy Żnin. Posłuchajcie i popatrzcie
Audycja „Pytać każdy może”, środa, 15 czerwca, godz. 12.15
Tym razem w ramach projektu „Ekologiczna gmina” eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu odpowiadali na pytania słuchaczy we środę (15 czerwca). Audycję poprowadził red. Wojciech Sobociński. Była oczywiście mowa o programach „Agroenergia”, „Czyste powietrze” i „Eko-klimat”. Jak zwykle czynny był nasz dyżurny telefon (52) 345 50 90.
Posłuchajcie tutaj.
A w sobotę (18 czerwca) byliśmy w Starym Brześciu na Święcie Żuru Kujawskiego.
- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera wszystkie działania prowadzące do podniesienia efektywności energetycznej oraz szeroko pojętej ochrony środowiska. Doceniamy tutaj zaangażowanie władz gminy, która z własnej inicjatywy uruchamiała programy wspierające małą retencję, zbieranie deszczówki, jak i inwestycje w odnawialne źródła energii. Warto również zauważyć zaangażowanie mieszkańców gminy, m.in. w programie Czyste Powietrze. Tylko w ubiegłym roku mieszkańcy tej niedużej gminy złożyli łącznie ponad 100 wniosków. Dzięki tym inwestycjom uda się zaoszczędzić prawie 2000 GJ energii! - mówił Robert Śpiewakowski z WFOŚiGW w Toruniu.
Relacje red. Agnieszki Marszał:
Audycja „Pytać każdy może”, czwartek, 2 czerwca, godz. 12.15
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu od lat wspiera mieszkańców regionu w ekologicznych przedsięwzięciach. Sztandarowy program „Czyste powietrze” umożliwia właścicielom domków wymianę pieca na bardziej ekologiczne źródło ciepła, a także przeprowadzenie termomodernizacji. Program „Eko-klimat” wspiera m.in. transformację energetyczną i poprawę gospodarki wodno-ściekowej. „Agroenergia” natomiast to program, który ma na celu zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. Kto może skorzystać z programów, jakie przedsięwzięcia można dzięki nim wesprzeć i jakie warunki trzeba spełnić? M.in. o to zapytamy doradców energetycznych z WFOŚiGW.
Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras
Dni Nowego - sobota, 4 czerwca 2022 roku
W czasie Dni Nowego (4 czerwca) promowaliśmy ekologiczne programy na miejscowym rynku - zdjęcia w galerii poniżej
Nadawaliśmy też stamtąd audycję na żywo: