Z Chełmna do Kaniowa. Dary dla ukraińskiego partnera polskiego miasta
Kilkanaście ton leków, opatrunków, żywności i środków higienicznych udało się zebrać w ciągu kilku dni w Chełmnie. Dary zostały dostarczone do ukraińskiego Kaniowa - miasta partnerskiego, położonego 100 kilometrów na południe od Kijowa.
- Jesteśmy w momencie, w którym Kaniów, czyli nasze partnerskie miasto na Ukrainie, już ma niezbędne artykuły medyczne, żywnościowe i chemiczne - wszystko to, co na miejscu jest najbardziej potrzebne. Jestem niemalże codziennie w kontakcie z tamtejszymi władzami i otrzymuję sygnały, że to była niezwykle cenna i szybka pomoc, bo tutaj należało zadziałać błyskawicznie. Pojechały tam przede wszystkim środki medyczne, środki opatrunkowe, zszywacze ran, defibrylatory dla szpitali, gazy, usztywniacze w przypadku złamań, czyli to wszystko, co jest potrzebne w przypadku zagrożenia życia i zdrowia, ale pojechały też artykuły żywnościowe, pojechały zgrzewki wody. Wczoraj na przykład miałem sygnał z Kaniowa, że bardzo potrzebne są pampersy, że brakuje tego typu rzeczy dla dzieci - powiedział Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna.
W piątek z Chełmna do Kaniowa wyruszy kolejna ciężarówka z darami.
Zobacz także
Obywatele Ukrainy powinni poinformować ZUS o swoim wyjeździe z Polski
2022-05-11, 12:30Uchodźcy z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze 500 plus lub o rodzinny kapitał opiekuńczy i planują wyjazd z Polski, powinni zgłosić to w ZUS. Jeśli tego nie zrobią, będą musieli oddać pieniądze wraz z… Czytaj dalej »
Przyjąłeś uchodźców z Ukrainy pod swój dach? Wsparcie finansowe: nowe zasady
2022-05-11, 11:13Z 60 do 120 dni wydłużono okres, na jaki wsparcie finansowe przysługuje osobom goszczącym w domu uchodźców. Zmienił się także wniosek, jaki mieszkańcy Bydgoszczy, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców składają do Miejskiego… Czytaj dalej »
Młodzi Ukraińcy poznają historię Polski, z książki w ojczystym języku
2022-05-11, 06:53Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy otrzymało od Instytutu Pamięci Narodowej podręczniki do historii Polski w języku ukraińskim. Przewodnik po tysiącletnich dziejach narodu polskiego trafi teraz do kujawsko-pomorskich szkół, w których… Czytaj dalej »
Agregaty prądotwórcze, kuchnie polowe i nasiona. Siódmy Konwój Dobroci w drodze [zdjęcia]
2022-05-10, 09:23Siódma edycja Konwoju Dobroci z Bydgoszczy i okolic jest w drodze do Lwowa, Irpienia i Buczy. Czytaj dalej »
100 plecaków i przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. Toruński PCK pomaga
2022-05-09, 20:16„Bądźmy życzliwi” - to hasło obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Polskiego Czerwonego Krzyża. Dzięki wsparciu tej organizacji ukraińskie dzieci otrzymały w Toruniu szkolne wyprawki. Czytaj dalej »