Kościół włącza się w zbiórki dla Ukrainy. Transport z bydgoskiej bazyliki
Bydgoski Kościół pomaga poszkodowanym na Ukrainie. Od niedzieli (27 lutego) zbierane są środki opatrunkowe, odzież, śpiwory, to co potrzebne jest rannym i tym, którzy zostali bez dachu nad głową. Transport wyruszy z Bazyliki Św. Vincentego a Paulo. Do akcji przyłączyła się parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy.
- Organizujemy pomoc dla tych, którzy tam cierpią, walczą są ranni. Zbieramy apteczki, opaski uciskowe, materiały opatrunkowe, śpiwory, bieliznę, odzież termiczną, czyli to, co ludziom, którzy uciekają, może się przydać. Transport jest już przygotowany, pakujemy to teraz w bazylice i dary pojadą na Ukrainę. Początek akcji 27 lutego, a koniec? To zależy od potrzeb. Odpowiadamy także na apel episkopatu. Zbieramy pieniądze do puszek w niedzielę i w Środę Popielcową i przekazujemy pieniądze Caritas Polska, która koordynuje akcję w Polsce. Można też wpłacić pieniądze na konto naszej parafii, koniecznie z dopiskiem „Ukraina" - mówi ks. Krzysztof Buchholz.
W niedzielę w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Piastowskim w Bydgoszczy o 19.00 odbędzie się specjalne czuwanie w intencji pokoju.
Zobacz także
„Tałoka” na Dzień Niepodległości Ukrainy. Tworzą centrum kulturalne dla uchodźców
2022-08-12, 14:05Ukraińsko-Polski Hub Kulturalny tworzy Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Miejsce ma zrzeszać Ukraińców mieszkających w Bydgoszczy oraz stać się centrum ich kulturalnego życia i wspólnych działań. Czytaj dalej »
Język polski i gimnastyka dla Ukraińców. Pierwszeństwo mają niepełnosprawni
2022-08-12, 11:17Bydgoska Fundacja Światłownia zaprasza uchodźców z Ukrainy na bezpłatny kurs języka polskiego i zajęcia z gimnastyki tanecznej. Akcja skierowana jest do wszystkich, ale głównie osób z niepełnosprawnościami. Czytaj dalej »
Szykują mieszkania na dwóch piętrach. Dla mam z dziećmi z Ukrainy
2022-08-01, 16:10Oficyna na zapleczu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy ma już nowe okna, tynki czy ścianki działowe. Niebawem będzie można wyposażać mieszkania na dwóch kondygnacjach, do których będą mogły wprowadzić się… Czytaj dalej »
Pierwszy raz od wybuchu wojny nie sprowadzała co chwilę wiadomości. Turnus dla mam z dziećmi z Ukrainy
2022-07-28, 14:30Byli już w Tleniu, a w czwartek są w parku linowym w Rulewie. Grupa ukraińskich kobiet z dziećmi spędza w naszym regionie kolonie. Wypoczynek opłaciło Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica. Czytaj dalej »
Kursy, warsztaty i pomoc psychologiczna dla Ukraińców. Działania Fundacji Wyjść z Cienia
2022-07-16, 14:30Wakacyjny kurs języka polskiego dla dorosłych oraz warsztaty dla rodzin z Ukrainy, które przyjechały do Polski po 24 lutego oraz mieszkają w Bydgoszczy i okolicach organizuje Fundacja Wyjść z Cienia. Czytaj dalej »