Wolontariacki punkt pomocy dla uchodźców na Dworcu Głównym w Bydgoszczy zakończył działalność
Coraz mniej napływających uchodźców i coraz mniej osób chętnych do pracy - to powody, dla których prowadzony przez wolontariuszy punkt wydawania posiłków na Dworcu Głównym PKP w Bydgoszczy zakończył działalność.
Na początku marca spontanicznie utworzyli go mieszkańcy, którzy po prostu chcieli pomagać - mówi Adrian Zembroń, jeden z inicjatorów tej pomocy.
- Wszystko zaczęło się od Facebooka, pomysł podrzuciła jedna z naszych koleżanek. Na początku każdy coś przynosił, również ludzie przychodzili do nas i sami pytali czego potrzebujemy i przynosili. W marcu wydawaliśmy 400 - 450 kanapek, teraz potrzeby są już mniejsze. Na początku było nas 70 - 80 osób, obecnie punkt obsługiwało 20 wolontariuszy - powiedział Adrian Zembroń.
Sobota była ostatnim dniem działania punktu prowadzonego przez wolontariuszy.
Cały czas na Dworcu Głównym PKP w Bydgoszczy działa punkt informacyjny Urzędu Wojewódzkiego. Nielicznie napływający uchodźcy mogą tam uzyskać ważne informacje, ale też posilić się i ogrzać gorącą herbatą.
Zobacz także
Wojewoda Bogdanowicz: Mamy tysiąc miejsc dla uchodźców z Ukrainy
2022-02-25, 17:07Do Polski płynie fala uchodźców z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Już w ciągu kilku najbliższych godzin Ukraińcy mogą dotrzeć na Kujawy i Pomorze. - Przygotowano dla nich w regionie tysiąc miejsc, ale w razie potrzeby może być… Czytaj dalej »
Pomagamy Ukraińcom! Gdzie w regionie powstanie ośrodek recepcyjny?
2022-02-25, 13:31Wielka mobilizacja w naszym kraju w związku z wojną na Ukrainie. Wojewodowie, komendanci główni Straży Granicznej i Komendy Głównej Państwowej Straży są właśnie po naradzie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Do dyspozycji wojewódzkich… Czytaj dalej »
Uczelnie w regionie oferują pomoc dla ukraińskich studentów i pracowników
2022-02-25, 12:39Władze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie uczy się i pracuje ponad 100 Ukraińców, organizują w piątek spotkanie ze studentami. Pomoc dla nich organizują także inne uczelnie w regionie. Czytaj dalej »
Solidarni z Ukrainą - oświadczenie marszałka województwa Piotra Całbeckiego
2022-02-24, 17:55„Samorząd województwa w pełni solidaryzuje się z Narodem Ukraińskim - z mieszkańcami Ukrainy, w tym z zamieszkującymi jej terytorium Polakami oraz z Ukraińcami, którzy swój nowy dom znaleźli w województwie kujawsko-pomorskim”… Czytaj dalej »
Flagi, zdjęcia, pomoc humanitarna, zgromadzenia czyli masowe wsparcie dla Ukrainy
2022-02-24, 15:45Ukraińskie flagi na budynkach i zdjęciach profilowych w Internecie, wsparcie znajomych Ukraińców i rzeczowa pomoc - to pierwsze reakcje na rosyjski atak na Ukrainę. Czytaj dalej »