Co ciekawego w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej? Bogata oferta dla uchodźców [zdjęcia]
Język polski dla dorosłych, geografia, plastyka, język angielski, informatyka i matematyka to zajęcia, które na ten tydzień oferuje Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa. Początek codziennie o godzinie 11.40.
We wtorek, w Święto Narodowe Trzeciego Maja, zajęcia nie odbędą się. Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube.
E-Szkołę rozwijana jest obecnie w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom obywateli Ukrainy. Trwają prace nad uruchomieniem kolejnego segmentu lekcji, tym razem stacjonarnych, dzięki którym młodzież będzie mogła uczestniczyć w praktycznych zajęciach zawodu.
Tydzień (2 maja) rozpoczyna się zajęciami języka polskiego dla dorosłych z Julią Szmigro. Te zajęcia odbędą się także w środę, czwartek i piątek. Poniedziałkową lekcję języka angielskiego poprowadzi Tatiana Bobko (początek godz. 12.20), następnie (13.00) matematyka z Tatianą Kovalską.
W środę (4 maja) o 12.20 fizyka z Natalią Yefymenko, a o 13.00 język polski z Iwoną Trojanowską-Kopacz.
Czwartek (5 maja) odbędzie się pod znakiem plastyki z Ivanną Makarevych i informatyka z Yaną Pasko.
Piątkowe (6 maja) zajęcia dla dzieci rozpoczniemy lekcją geografii z Oleksandrem Shandrą (godz. 12.20). O 13.00 biologia z Oksaną Kawecką.
Zobacz także
Polskie dzieci – dla dzieci z Ukrainy. Tym razem przygotowały kiermasz świąteczny
2022-04-07, 21:30Zajączki, pisanki, kartki, palemki to wszystko można kupić na kiermaszu wielkanocnym zorganizowanym w zespole szkół specjalnych w Świeciu. Czytaj dalej »
Karmią, ubierają, szukają zajęcia. Pieniądze dla kolejnych organizacji pomagających uchodźcom
2022-04-07, 19:30Są pieniądze dla kolejnych organizacji pozarządowych z regionu na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W czwartek wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz podpisał 6 umów. Czytaj dalej »
Przerwa w przyjmowaniu darów w Myślęcinku. Działa pięć innych punktów
2022-04-07, 10:29Od czwartku do soboty (7-9 kwietnia) włącznie potrwa przerwa techniczna w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku, które jest miejscem zbierania i wydawania darów dla uchodźców z Ukrainy. Czytaj dalej »
Dary z Wielkiej Brytanii dla Ukrainy, przez Toruń [zdjęcia, wideo]
2022-04-06, 20:30Cztery furgonetki pełne darów dla Ukraińców przyjechały do Torunia z hrabstwa Fife w Wielkiej Brytanii. Czytaj dalej »
Do Lwowa zawieźli stół operacyjny i jedzenie, wrócili z uchodźcami [wideo, zdjęcia]
2022-04-06, 09:15Kierunek Lwów. Po raz piąty wyruszył konwój na Ukrainę organizowany przez Jacka Stielowa. Dowieźli dary, w drodze powrotnej zabrali uchodźców i w środę nad ranem bezpiecznie dotarli do Bydgoszczy. Czytaj dalej »