Wiesław Drzewicz
W latach 1963–1968 grał w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, w sezonie 1968/69 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Laureat wielu nagród za różne kreacje.
Wiolonczelista i dyrygent. W 1945 r. został powołany przez ówczesne władze Polskiego Radia do organizowania rozgłośni w Bydgoszczy. Z inspiracji Felicji… Czytaj dalej »
Poeta, prozaik, krytyk literacki. Urodził się na Wileńszczyźnie, w 1945 roku wraz z rodzicami przybył do Bydgoszczy. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie… Czytaj dalej »
Krytyk literacki i teatralny, dramatopisarz, prozaik i reżyser. Przez wiele lat mieszkał w Bydgoszczy, w latach międzywojennych i po II wojnie światowej. Tu… Czytaj dalej »
Budowniczy, przez całe życie związany z Bydgoszczą. Zaprojektował ponad 60 kamienic w Śródmieściu, 21 realizacji wykonał na ulicy Gdańskiej. Był też… Czytaj dalej »
Rodowity bydgoszczanin. Aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, przez jakiś czas związany również z Teatrem Wilama Horzycy w Toruniu. Pochodził z rodziny kupieckiej… Czytaj dalej »
Związany z Bydgoszczą lekkoatleta, biegacz długodystansowy, wieloletni mistrz Polski, mistrz olimpijski, mistrz Europy, rekordzista świata. Jego imieniem nazwano… Czytaj dalej »
Prozaik, felietonista, dziennikarz. Twórca słuchowisk radiowych. W latach 1955-90 pracował w redakcji literackiej Rozgłośni Polskiego Radia w Bydgoszczy… Czytaj dalej »
Pisarz, publicysta, krytyk muzyczny i działacz społeczny. Mimo, że urodził się i zmarł w Warszawie, przez okres dzieciństwa związany był z Kujawami i… Czytaj dalej »
Pisarz i publicysta, polski działacz na uchodźstwie, dziennikarz radiowy, reporter, Honorowy Obywatel Bydgoszczy. W 1920 r. rodzina Nowakowskich przeniosła… Czytaj dalej »
Lekkoatletka, specjalizująca się w biegach sprinterskich i płotkarskich. Ikona bydgoskiego sportu. Należy, obok Ireny Szewińskiej, do najbardziej utytułowanych… Czytaj dalej »