W audycji z cyklu
„archiwum.radiopik.pl” m.in.: „Program dnia” i „Bydgoskie Radio Echo” z 23 grudnia 1970 roku. Popularyzując radiowe postaci, prezentujemy kolejną część portretu zbiorowego pracowników przedwojennej rozgłośni pomorskiej w Toruniu. Zabieramy radio w teren! Dokąd tym razem? W ramach cyklu pt.
„Legendy Pomorza i Kujaw” 22 marca 2017 roku Ewa Dąbrowska i Małgorzata Jarocińska zabrały Słuchaczy kujawsko-pomorskiej rozgłośni do Żnina. Żnin i Pałuki wróciły w reportażu Bohdana Hniedziewicza pt.
„Za kurtyną dziejów” z 1 października 1966 roku. W cyklu „W tym tygodniu… wiele lat temu”, uroczystości po elektryfikacji wsi niedaleko Żnina wróciły echem w reportażu Ryszarda Jankowskiego pt.
„Gwiazdy na ziemi” z 24 grudnia 1959 roku. Zaglądamy do archiwów Listy Przebojów rozgłośni kujawsko-pomorskiej, a także sięgamy po słuchowisko muzyczno-poetyckie pt.
„Przed zapaleniem choinki” autorstwa Reginy Adamczak i w realizacji Mikołaja Popowicza, z 23 grudnia 1961 roku. Historię przybranej córki opowiada reportaż pt.
„Ewa i matka” Urszuli Łączkowskiej, z 23 grudnia 1970 roku. 17 grudnia 1977 roku Ryszard Jankowski zaprezentował swój reportaż pt.
„Motyw dla Salomona” o rodzinie Lemków, niewidomych adoptujących dziecko. 25 grudnia 1966 roku w audycji pt.
„Od szopki do zapustu”, Anna Jachnina przedstawiła zwyczaje zapustne na Kujawach i Pałukach.
„Przygoda z tysiącleciem” to tytuł audycji turystycznej, którą 24 grudnia 1966 roku Bohdan Hniedziewicz we współpracy z Reginą Adamczak przedstawili w cyklu „Za kurtyną dziejów”. Wspomnienia wigilijne z dzieciństwa przedstawiła Urszula Łączkowska w reportażu pt.
„Dom mojego dzieciństwa” z grudnia 1968 roku. Rozmowa o kometach z młodymi naukowcami z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wróciła echem 16 grudnia 1973 roku w reportażu Michała Jagodzińskiego pt.
„Kometa”. Do wysłuchania audycji zapraszają Ewa Dąbrowska i Marek Rzepa.
Pomysł i realizacja filmu: Piotr Walczak i Jan Duks.