Polskie Radio PiK
z 26 lutego 2024 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.
8:30 Rozmowa dnia
Gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK będzie Dariusz Wieczorek – minister nauki i szkolnictwa wyższego, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy, który w Bydgoszczy będzie m.in. uczestniczył w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę zewnętrznej strefy sportowej Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej. Ministra zapytamy m.in. o kształcenie lekarzy w naszym regionie i podwyżki dla nauczycieli akademickich.
9:05 PiKtogramy
Radzimy jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:15 Radiokonferencja
"Przed nami kolejny wielki cywilizacyjny skok" - mówi premier Donald Tusk. "Za odblokowanie KPO, Polska zapłaci wysoką cenę" - ripostuje Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości. W tym tygodniu zapadną decyzje uruchamiające wypłatę pieniędzy z unijnych Funduszy - Odbudowy i Spójności. To w sumie około 600 miliardów złotych. Co te pieniądze oznaczają dla gospodarki i dlaczego zostaną odblokowane akurat teraz? Próba odpowiedzi w Radiokonferencji. Politycy z regionu porozmawiają także o rolniczych protestach, wsparciu walczących już ponad dwa lata Ukraińców i sporze wokół projektów ustaw liberalizujących prawo aborcyjne. W studiu zagoszczą przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Nowej Lewicy, Trzeciej Drogi-PSL i Konfederacji. Goście: Tomasz Lenz - Koalicja Obywatelska, Ryszard Bober - Trzecia Droga - PSL, Piotr Król - Prawo i Sprawiedliwość, Paweł Sieg - Konfederacja, Przemysław Biegański - Nowa Lewica. Audycja z transmisją wide
13:05 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:05 Popołudnie z nami
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów. Po 16:30 reportaż Żanety Walentyn. Sześcioletni Marcel Szela stracił wzrok. Wszystko zaczęło się od grypy, potem bardzo szybko rumień guzowaty, zapalenie opon, utrata przytomności, zatrzymanie akcji serca i oczy, które zaczęły krwawić. W jednej chwili Marcelek przestał widzieć otaczający go świat. Przerażony malec pytał rodziców , co się stało. Jednak Ci nie potrafili odpowiedzieć na to pytanie. Chłopca diagnozowano w Bydgoszczy i Poznaniu. Dziś Marcel czeka na operację w Turcji. Jednak zabieg kosztuje kilkaset tysięcy i, co oczywiste, rodziny na to nie stać. Marcel i jego rodzice mogą liczyć na pomoc sąsiadów i miejscowego proboszcza, ale to wciąż za mało.
17:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
17:07 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia
W przeddzień Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych zaprosiliśmy do studia przedstawicieli kilku wybranych tzw. NGOs-ów. Porozmawiamy o działalności III sektora (bo tak nazywane są organizacje pozarządowe).
19:05 Z sercem na dłoni
W poniedziałkowej audycji "Z sercem na dłoni" odwiedzimy Dzienny Dom Pobytu Senior w Bydgoszczy. Od 20 lat placówkę prowadzi Stowarzyszenie "Z potrzeby serca".
20:00 Radiowy Teatr Wyobraźni
W Radiowym Teatrze Wyobraźni przypomnimy archiwalne słuchowisko PR PiK pt. „Mimesis" według opowiadania Pawła Huelle z tomu „Opowieści chłodnego morza", wyemitowane na żywo z mennonickiej chaty w Chrystkowie. Aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy grali swoje role w kilku pomieszczeniach i na zewnątrz wobec zgromadzonej w chacie i przed nią publiczności. Honorowa Nagroda Zespołowa dla Producenta Słuchowisk X Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry - SOPOT 2010". Autor Paweł Huelle zmarł 27 listopada ubiegłego roku w Gdańsku.
21:07 Muzyka po godzinach
22:04 Polskie granie
Muzyka po godzinach.
23:00 Przebojowa godzina
Muzyka po godzinach.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.