Polskie Radio PiK
z 27 marca 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w i dużo muzyki na dobry początek dnia.
8:45 Pora na profesora
W codziennym felietonie aktualne wydarzenia komentują: prof. Radosław Sojak - socjolog (poniedziałki), prof. Rafał Toczko - literaturoznawca (wtorki), prof. Janusz Sytnik-Czetwertyński - filozof (środy), prof. Janusz Golinowski - politolog (czwartki), prof. Aleksander Nalaskowski - pedagog (piątki).
9:03 Rozmowa dnia
Gościem „Rozmowy dnia" będzie minister Łukasz Schreiber, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. Rozmawiać będziemy między innymi o celach i spodziewanych rezultatach objazdu kraju przez polityków Prawa i Sprawiedliwości.
9:15 PiKtogramy
Radzimy jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne, podążamy śladami Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę urodzin. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:15 Radiokonferencja
Goście "Radiokonferencji"- politycy z regionu-skomentują "sondaż obywatelski", którego autorzy wskazują, że opozycja może wygrać wybory tylko jeśli wystartuje na wspólnej liście a także porozmawiają o funduszach na dozbrojenie armii oraz polsko-unijnej inicjatywie w sprawie ukraińskich dzieci porywanych do Rosji. Andrzej Gross - PSL Piotr Król - PiS Norbert Pietrykowski - Polska 2050 Mariusz Kałużny - Solidarna Polska Audycja z transmisją wideo.
13:05 Od ucha do ucha
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami
Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.
17:05 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia
Tym razem o rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami. Co niepełnosprawność mówi o pracowniku? Gdzie osoby niepełnosprawnosprawne mogą szukać pracy? Czy praca zdalna jest dla osoby z niepełnosprawnością? Spróbujemy złamać stereotypy, jakie panują na rynku pracy względem osób z niepełnosprawnościami. Gośćmi audycji będą przedstawiciele: PFRONu, Urzędu Statystycznego, Urzędu Pracy i pracodawców.
19:05 Z sercem na dłoni
W audycji: swoimi doświadczeniami w walce z rakiem piersi podzielą się panie z Bydgoskiego Stowarzyszenia Amazonek "Łuczniczka".
20:05 Radiowy Teatr Wyobraźni
W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” przedstawimy dwa kolejne odcinki radiowego serialu kryminalnego pt. „Sidła”, opartego na powieści Grażyny Bacewicz pod tym samym tytułem. Akcja utworu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych: pochodzący z Francji inspektor Decise prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania córki wpływowego obywatela amerykańskiego miasteczka. Tropy, którymi podąży, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic rodziny Hadów. Kto wpadnie w sidła? Następna ofiara, morderca czy detektyw?. W radiowej adaptacji utworu wystąpią wybitni polscy aktorzy, m.in. Bartłomiej Topa czy Mirosław Baka.
21:06 Wiara tworzy kulturę
Nie ulega wątpliwości, że to chrześcijaństwo stworzyło instytucję Uniwersytetu. Powstała ona w XIII wieku i stworzyła sieć najbardziej kulturotwórczych ośrodków intelektualnych w historii. Wydaje się, że obecnie uniwersytety przeżywają kryzys. Coraz powszechniej uważa się, że kształcą fachowców, a nie elity. Dyplom uniwersytetu stracił swoje znaczenie wobec masowości kształcenia. Czy więc uniwersytet wymaga reformy? A może jakaś inna instytucja powinna go zastąpić? O tym porozmawiamy z naszymi gośćmi. Do wysłuchania audycji zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.
22:05 Polskie granie
W programie muzyczne nowości i premiery oraz fragmenty naszej ''Płyty tygodnia''. Finalista XII edycji ''The Voice of Poland'' -Wiktor Dyduła wydał właśnie swoją debiutancką płytę ''Pal licho!''. Wokalista będzie też gościem ''Polskiego grania''. Nie zabraknie też nagrań ze szczytów list przebojów oraz piosenek z najchętniej kupowanych płyt w Polsce. W poniedziałkowy wieczór pojawi się też kolejny gość - Beata Kozidrak.
23:00 Przebojowa godzina
To, co najnowsze i najpopularniejsze oraz muzyczne nowości i premiery - to wszystko znajdą nasi słuchacze w ''Przebojowej Godzinie''. Nie zabraknie nagrań ze szczytów polskich i europejskich list przebojów oraz fragmentów naszej ''Płyty tygodnia''. Wiktor Dyduła - młody wokalista, który był finalistą ''The Voice of Poland'' właśnie wydał swoją debiutancką płytę ''Pal licho!''. Zagramy również kilka utworów, które mogą zostać hitami wiosny 2023.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.