Polskie Radio PiK
z 27 marca 2022 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna *** o godz. 2:00 zmiana czasu!!***
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Sakrament Święty. Chrzest cz. II Czy każdy może przyjąć chrzest święty? Czy wybór imienia ma znaczenie? Kto może zostać rodzicem chrzestnym? Co symbolizuje biała szata, namaszczenie krzyżmem i zapalona świeca? Jak rozumieć słowa z Biblii " Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony"? Powtórka audycji tego samego dnia o godz. 23.00
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: o premierze spektaklu „Oficerki. O policji. Fantazja oparta na faktach” na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy i o sukcesie studentki bydgoskiej Akademii Muzycznej - Roksana Korban zakwalifikowała się do 55. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w 's-Hertogenbosch. Rozmowa z Roksaną Korban i jej profesor śpiewu - Małgorzatą Grelą. Zdamy relację z festiwalu „Ethniesy” - naszym gościem będzie Yegor Zabelov. Toruńska kompozytorka Magdalena Cynk, która stworzyła „Dumkę dla Ukrainy”. Zapowiemy festiwal „Animocje” w Bydgoszczy. Spotkamy się z Mateuszem Krzyżowskim, pianistą, który 25 marca był solistą koncertu symfonicznego w Filharmonii Pomorskiej. Wcześniej, w grudniu ub.r. Mateusz Krzyżowski wygrał konkurs młodych pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam”. W toruńskiej galerii „Wozownia” czynna jest wystawa prac Niki Grzymskiej, pt. „Malarstwo”. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nagrody i wyróżnienia wręczy prezydent To
12:00 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik
Oferta dla rodzin uchodźców w Bydgoszczy, debata uczniowska, rodziny, które przyjęły do siebie rodziny z Ukrainy, zdrowe gotowanie i miłość seniorów - o tym m.in. w Rodzinnym PiKniku.
17:00 Zwierzenia przy muzyce
Spotkanie multimedialne w Polskim Radiu PiK i Expressie Bydgoskim.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Masują, gotują, pieką, pracują przy komputerach. Do tego szkolą się a wkrótce trafią na staże do firm. Wszystko po to by jak najlepiej poradzić sobie na rynku pracy. Mowa o uczniach Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy, którzy uczestniczą w ambitnym projekcie "Mistrz zawodu - moja pełnosprawność na rynku pracy”. W niedzielnej audycji opowiemy o tym co jest kluczowe w aktywizacji osób z niepełnosprawnością wzroku. Spotkamy się z Panem Łukaszem, który od dziecka stawia na samodzielność. Sprawdzimy także jakie rarytasy powstają w szkolnej pracowni gastronomicznej.
19:00 Radiowy Klub Rodzica
W audycji o zbliżającym się miesiącu świadomości autyzmu, zaprosimy dzieci na warsztaty plastyczne i świąteczne, a przyszłych rodziców na kolejne wydarzenie z cyklu Świadoma mama.
20:00 Ziarna losu
Pani Irena już kilkadziesiąt lat mieszka w Bydgoszczy, jednak wspomnieniami wraca do Nawry. Stamtąd pochodziła jej rodzina, tam spędziła dzieciństwo. W rodzinnych albumach przechowuje zdjęcia pałacu w Nawrze - te robione ze specjalnej okazji, a także te dokumentujące codzienne życie... np. pracę w kuchni. Zachowały się też listy od rodziny Sczanieckich, właścicieli pałacu do jej rodziny. O tym w reportażu Adriany Andrzejewskiej-Kuras, pt. „Albumy wspomnień”.
21:00 Regionalny Punkt Widzenia
Magazyn poświęcony gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce. Po solidnej dawce sportowych informacji - wytchnienie przy muzyce.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Sakrament Święty. Chrzest cz. II Czy każdy może przyjąć chrzest święty? Czy wybór imienia ma znaczenie? Kto może zostać rodzicem chrzestnym? Co symbolizuje biała szata, namaszczenie krzyżmem i zapalona świeca? Jak rozumieć słowa z Biblii " Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony"?
0:00 Radiowa Noc Oskarowa 2022
Kto jest pewniakiem, a kto czarnym koniem? Czy Billie Eilish wreszcie doczeka się Oskara i czy to możliwe by zwyciężyły dwie aktorki grające tę samą postać? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć podczas Oskarowej Nocy w Radiu Łódź. Naszymi ekspertami będą twórcy popularnego vloga „Drugi Seans”, Marta Chylińska i Mateusz Żebrowski. Nocą z niedzieli na poniedziałek naszego czasu Amerykańska Akademia filmowa przyzna po raz 94-ty najbardziej pożądane nagrody filmowe na świecie. Wśród nominowanych tytułów filmy prawdziwych mistrzów kina: Kennetha Branagha, Paula Thomasa Andersona i Stevena Spielberga. Fantastycznie zapowiada się także rywalizacja aktorska, obfitująca w wybitne kreacje m.in. Benedicta Cumberbatcha, Willa Smitha i Javiera Bardema a wśród aktorek Penelope Cruz i Nicole Kidman. Mamy też znakomite polskie akcenty, oto na trzeciego Oskara w karierze może liczyć Janusz Kamiński za zdjęcia do filmu „West Side Story”, a w kategorii krótkometrażowej fabuły, Tadeusz Łysiak za obraz „Sukienka”.