Polskie Radio PiK
z 9 maja 2021 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.V Prymas Tysiąclecia kształtował swoje powołanie we Włocławku. To tu ukończył seminarium duchowne, przyjął święcenia kapłańskie i pracował jako wykładowca. Zaangażował się w życie robotników i sprawy społeczne, poruszał je m. in. na łamach „Ateneum Kapłańskiego”. Po II wojnie światowej jako rektor Seminarium Duchownego zajął się jego organizacją. O związkach Kard. Stefana Wyszyńskiego z Włocławkiem opowiada ks. dr Antoni Poniński. W audycji wykorzystano archiwalne nagrania homilii Prymasa wygłoszonej w Bazylice katedralnej we Włocławku z okazji 50-lecia Ateneum Kapłańskiego, pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 Śniadanie z muzami
W magazynie m.in.: o premierze spektaklu "Biblia: próba" w Teatrze Horzycy w Toruniu. Z okazji Tygodnia Bibliotek - złożymy wizytę w bibliotece w Barcinie; wystawie "Ciemno wszędzie , czyli od czerni do bieli" w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku; relacja z Toruńskich Spotkań Jednego Aktora. O trwającym do 16 maja IX. Festiwalu „Nowa Muzyka”, organizowanym przez Oddział Kujawsko-Pomorski Związku Kompozytorów Polskich w Bydgoszczy, MCK w Bydgoszczy oraz Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Będziemy na wystawie prac Celiny Drzewieckiej w bydgoskiej Wieży Ciśnień. Porozmawiamy o książce Jakuba Elwertowskiego "Bydgoszcz krzywym okiem". Gościć będziemy Krzysztofa Herdzina - porozmawiamy o nagraniach do kolejnej części projektu muzyczno - edukacyjnego, tym razem z muzyką Brittena - Saint-Saënsa. Spotkamy się z dyrektorem Teatru Baj Pomorski, który po raz kolejny wygrał konkurs na to stanowisko.
12:00 Gramy w Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik
Po zluzowaniu obostrzeń próbujemy wybrać się rodzinnie na basen, wspólnie wykonać ozdobę do pokoju dziecięcego, sprawdzić jak pasje przenoszą się z pokolenia na pokolenie i co z tego wynika. Nie zabraknie propozycji na rodzinną wyprawę.
17:00 Muzyka i sport
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
20:00 Ziarna losu
Audycja oparta na reportażu dokumentalnym, przedstawiająca ważne wydarzenia historyczne, ukazane przez pryzmat losów jednostek i społeczności. Najczęściej dotyczące historii regionu i jego mieszkańców.
21:00 Radio planet i komet
Czy Apophis spadnie nam na głowy? To pytanie zadają sobie nie tylko znawcy tematu… Zagrożenie ze strony asteroid bliskich Ziemi jest na tyle poważne, że na tę okoliczność zbroi się Europejskie Obserwatorium Południowe. Na uspokojenie mamy egzemplarze ostatniej „Uranii” oraz nową książkę Jerzego Rafalskiego! Wspomnimy też nieodżałowanego Lucjana Broniewicza… RADIO PLANET I KOMET w niedzielę 09 maja po 21:00. Do usłyszenia!
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego cz.V. Prymas Tysiąclecia kształtował swoje powołanie we Włocławku. To tu ukończył seminarium duchowne, przyjął święcenia kapłańskie i pracował jako wykładowca. Zaangażował się w życie robotników i sprawy społeczne, poruszał je m. in. na łamach „Ateneum Kapłańskiego”. Po II wojnie światowej jako rektor Seminarium Duchownego zajął się jego organizacją. O związkach Kard. Stefana Wyszyńskiego z Włocławkiem opowiada ks. dr Antoni Poniński. W audycji wykorzystano archiwalne nagrania homilii Prymasa wygłoszonej w Bazylice katedralnej we Włocławku z okazji 50-lecia Ateneum Kapłańskiego, pochodzące ze zbiorów Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna