Polskie Radio PiK
z 18 sierpnia 2024 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także w przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach, ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Ziemia Święta i przeklęta. Po śmierci przywódców Hamasu i Hezbollahu walki przybrały na sile, spodziewany jest odwet ze strony Iranu. Izrael broni się i atakuje, Strefa Gazy płonie. W Katarze rozpoczęła się kolejna tura negocjacji. O. Narcyz Stanisław Klimas od 36 lat pracuje w Izraelu, jest profesorem na Fakultecie Nauk Biblijnych i Archeologicznych w Jerozolimie, pełni też funkcję Dyrektora Kustodialnego Historycznego Archiwum Kustodii Ziemi Świętej. Jest naukowcem, badaczem, archiwistą, konflikt izraelsko-palestyński obserwuje z bliska od lat. Powtórka audycji tego samego dnia o 23.00
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail, a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z muzami” Ewy Dąbskiej-Wieczorkowskie m.in.: relacja z kolejnego koncertu festiwalu „Fontanna Muzyki” w Bydgoszczy. W Cekcynie odbywa się 5. festiwal neohipisowski „Moc kwiatów”, o którym opowie Wojciech Konikiewicz. Będziemy także na 17. Międzynarodowym Zlocie Klubów Miłośników Citroena. W Muzeum im. Kasprowicza w Inowrocławiu zwiedzimy wystawę malarstwa współczesnego „Synergia”. Zapowiemy 8. Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek „Pozytywka”, który rozpocznie się w Bydgoszczy już 22 sierpnia br. Spotkamy się z Aleksandrą Antczak, młodą wokalistką, która wydała właśnie swój autorski singiel. Zaprosimy do zwiedzenia wystawy Józefa Żuka Piwkowskiego w bydgoskim Muzeum Fotografii. Anna Kompanowska wygrała konkurs na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
12:05 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek - to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie „Gramy z Wami”! „Gramy z Wami” łagodnie i pogodnie, „Gramy z Wami” największe hity lat 80., 90., ale też XXI wieku.
14:05 Rodzinny PiKnik
Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
17:05 Muzyka i sport
"Muzyka i sport" zaprasza w niedzielę na relację z jednej z największych imprez triathlonowych w Polsce. Rywalizacja na trasie Bydgoszcz - Borówno to dla wielu amatorów okazja by sprawdzić swoje siły w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Będziemy też w Wielkiej Nieszawce, gdzie przez trzy dni królowała siatkówka plażowa w najlepszym krajowym wydaniu. W naszym wieczornym programie sportowym zrelacjonujemy szczegółowo sobotni drugoligowy pojedynek piłkarzy Olimpii Grudziądz z drugą drużyną Zagłębia Lubin. Nasz reporter porozmawia też z Anetą Rygielską, pięściarką toruńskiego Pomorzanina, o jej starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.
20:05 Ziarna losu
Czasem stara moneta, zapinka z czasów rzymskich, a bywa, że kapsel albo drut „pika” i brzęczy przed detektorem poszukiwacza skarbów. O tym, dlaczego to robią, posłuchacie w niedzielnych „Ziarnach losu” o godz. 20:05 w reportażu „Poszukiwacze czasu”.
21:06 Pomysł-Innowacja-Kariera
W audycji o bezpieczeństwie danych gromadzonych przez samorządy i systemy biletowe, wrócimy do błędu w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, sprawdzimy jak gminy radzą sobie z selektywną zbiórką odpadów.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ziemia Święta i przeklęta. Po śmierci przywódców Hamasu i Hezbollahu walki przybrały na sile, spodziewany jest odwet ze strony Iranu. Izrael broni się i atakuje, Strefa Gazy płonie. W Katarze rozpoczęła się kolejna tura negocjacji. O. Narcyz Stanisław Klimas od 36 lat pracuje w Izraelu, jest profesorem na Fakultecie Nauk Biblijnych i Archeologicznych w Jerozolimie, pełni też funkcję Dyrektora Kustodialnego Historycznego Archiwum Kustodii Ziemi Świętej. Jest naukowcem, badaczem, archiwistą, konflikt izraelsko-palestyński obserwuje z bliska od lat. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna