Polskie Radio PiK
z 16 kwietnia 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:05 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Sakrament Święty. Spowiedź cz. I Dlaczego katolicy się spowiadają? Jak rozróżnić grzechy lekkie od śmiertelnych, czyli ciężkich? W jakich okolicznościach odpuszczenie grzechów nie wymaga pośrednictwa kapłana? Kiedy myśli stają się grzechem? Czego dotyczy tajemnica Bożego miłosierdzia?
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: relacja z kolejnej odsłony Grudziądzkiej Wiosny Teatralnej - tym razem opowieść o spektaklu „Znachor” wystawionym przez aktorów Teatru im. Słowackiego z Krakowa. Zapowiemy Międzynarodowy Festiwal „Kontakt” w Toruniu. Opowiemy o premierze dwóch filmów dokumentalnych: „Królowa tańca” o Helenie Grossównie i „Aleksander” o Aleksandrze Dętkosiu. Spotkamy się z Jerzym Janem Połońskim, reżyserem premiery spektaklu pt. „Wesoła wdówka”, przygotowywanej na otwarcie 29. Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Pianistka Emilia Biskupska i wiolonczelista Antonii Majewski opowiedzą o wspólnych koncertach. Poznamy laureatów konkursu poetyckiego „Ja” w Świeciu nad Wisłą. Mówić będziemy także o akcji „Żonkile” w Inowrocławiu oraz o Wirtualnej Galerii 21. wieku państwa Czarneckich. Zabrzmi relacja z festiwalu „Animocje” w Bydgoszczy. Spotkamy się z Andrzejem Poniedzielskim, który tym razem przybył do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy.
12:05 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:05 Rodzinny PiKnik
Bycia dobrym człowiekiem nie można się nauczyć z książek - tego uczymy się w domu. W "Rodzinnym PiKniku" poznamy Zuzię, która dzięki swojej mamie została wolontariuszką. Poznamy też rodzinę harcerzy, a pani Irena i pan Ireneusz będą wspominać swoje przygotowania do ślubu sprzed prawie 40 lat, czyli z epoki, kiedy w sklepach niczego nie było. Rodzinnie zwiedzimy region ,a z najmłodszymi nauczymy się grać na instrumentach.
16:30 W Cichej Dolinie
Wielopokoleniowa rodzina Malinowskich, mieszkająca w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy - to bohaterowie pierwszej radionoweli nagrywanej w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:05 W dobrym tonie
„W dobrym tonie” - to muzyka i słowo, które liczą na odpowiedni odbiór. Nie nadużywam określeń typu: „artysta”, „przebój” i „gwiazda” - bohaterem jest dźwięk! Zaprasza Ewa Dąbrowska.
18:05 Regionalny Punkt Widzenia
Przyjrzymy się życiu dwóch kobiet, które podążyły śladami swego Mistrza na drodze do męczeństwa. Mowa o Edycie Stein i pochodzącej z naszego regionu Lisamarii Meirowsky. Obie zginęły jednocześnie w tej samej komorze gazowej obozu Auschwitz-Birkenau. A o ich życiu opowiedzą Jolanta Gaca i diakon prof. Waldemar Rozynkowski
19:05 Muzyka po godzinach
20:05 Ziarna losu
Uwielbiają zwierzęta, godzinami potrafią opowiadać o psach, kotach czy papugach, zwłaszcza tych, które pozostały w ich ojczyźnie Ukrainie. Wojnę kojarzą z Rosjanami, rakietami i godzinami spędzonymi w schronie - ocalałe dzieci, które na najróżniejsze sposoby przedostawały się do Polski, by uciec przed wojną. Czy dni, tygodnie, a czasami wojenne miesiące pozostawiły w ich psychice jakiś ślad? Czy ucieczka do Polski budzi w ich dorosłych opiekunach wątpliwości co do słuszności swojej decyzji? Może to zdrada kraju uciekać w obliczu wojny? - zastanawia się jedna z bohaterek reportażu. W audycji wykorzystano fragmenty Ukraińskiego Memoriału Pamięci Ofiar Wojny, opublikowanego w jednym z portali społecznościowych. W audycji Ziarna losu reportaż Żanety Walentyn pt."Wielka wojna małych i dużych". Reportaż będzie reprezentował naszą rozgłośnię na Ogólnopolskim Konkursie Artystycznych Form Radiowych Grand PiK 2023.
21:05 Pomysł, Innowacja Kariera
W audycji o zielonym wodorze - czym jest i jaką rolę ma odgrywać w przyszłości. Powiemy też o polskim startupie, który stworzył sensor do pomiaru stężenia kwasu mlekowego w mięśniach. Zajmiemy się również umiejętnościami potrzebnymi na rynku pracy w przyszłości.
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Sakrament Święty. Spowiedź cz. I Dlaczego katolicy się spowiadają? Jak rozróżnić grzechy lekkie od śmiertelnych, czyli ciężkich? W jakich okolicznościach odpuszczenie grzechów nie wymaga pośrednictwa kapłana? Kiedy myśli stają się grzechem? Czego dotyczy tajemnica Bożego miłosierdzia?
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna