Polskie Radio PiK
z 9 kwietnia 2023 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
5:00 Przed Rezurekcją
Wizyta w Parafii Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.
6:00 Transmisja Mszy Rezurekcyjnej z kościoła Matki Bożej Królowej Polski we Włókach
W tym roku mszę rezurekcyjną transmitujemy z parafii we Włókach z kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Uroczystość celebruje proboszcz ks. Bartosz Wojtaszek.
7:05 Pierwszy dzień tygodnia
Wielkanocne Alleluja! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa stanowi centrum chrześcijaństwa. Zapowiadane od wieków dokonało się ponad 2 tys. lat temu, nieopodal Jerozolimy. Od tego momentu każda niedziela, czyli pierwszy dzień tygodnia jest celebracją tego wydarzenia. Uroczystym, wielkanocnym obrzędom religijnym towarzyszą przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje i tradycje. Powtórka tego samego dnia o godz. 23.00.
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadaniu z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: spotkanie z gitarzystą jazzowym i kompozytorem Markiem Napiórkowskim. Relacja z rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego im. Stanisława Zagajewskiego dla Dzieci i Młodzieży we Włocławku. Toruńskie Muzeum Okręgowe zainaugurowało nowy cykl wystawienniczy pt. „Toruńskie kolekcje”. W Ratuszu Staromiejskim można oglądać zbiory obrazów i grafik zgromadzone przez Agatę i Marka Rissmanów. Kompozytor Piotr Komorowski opowie o swoim dziele „Stabat Mater” wykonanym w Filharmonii Pomorskiej. Z dokumentalistą i fotografikiem Dariuszem Gackowskim porozmawiamy o jego filmie krótkometrażowym traktującym o życiu i twórczości rzeźbiarza Aleksandra Dętkosia. Spotkamy się również z autorem powieści kryminalnych Ryszardem Ćwirlejem. Powiemy o wystawie „Astro Camera. Niebo w obiektywie”, która jest eksponowana w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Mówić będziemy też o dwóch inowrocławskich wystawach - w Muzeum im. Jana Kasprowicza
12:05 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:05 Rodzinny PiKnik
W audycji nie zabraknie tematów świątecznych: poznamy parę, która przed laty brała w Wielkanoc ślub, sprawdzimy jak świętowano kiedyś i jak zmienia się nasze świętowanie, wspomnimy o świątecznej kuchni. Ponadto spotkamy się ze sportową rodziną.
16:30 W Cichej Dolinie
Jubileuszowy, setny odcinek radionoweli o wielopokoleniowej rodzinie Malinowskich, mieszkającej w Cichej Dolinie - małej miejscowości niedaleko Bydgoszczy, nagrywany w Polskim Radiu PiK. Autorem słuchowiska „W Cichej Dolinie” jest Jarosław Jakubowski. Realizuje: Marek Rzepa.
17:05 Historie słowem pisane
"Nie mam ani jednego dobrego wspomnienia z tatą. Pamiętam za to, że mnie i siostrę próbował zrzucić z mostu. Policja przyjechała w ostatniej chwili" - mówi bohater reportażu. Dramatyczne dzieciństwo naznaczyło życie Marcina na kilkanaście lat. Gdy nie miał już sił poprosił Boga o pomoc, mimo że do tej pory bywał w kościele tylko wtedy gdy chciał ukraść pieniądze z tacy. Kilka dni później w melinie pojawił się człowiek. Wyszedł z więzienia tak naprawdę na kilkanaście dni. To wystarczyło. Bohaterami reportażu Michała Słobodziana pt."Oto stało się nowe" są Weronika i Marcin Jankowscy, którzy prowadzą w Bydgoszczy Fundację Syloe. Fundacja wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.
18:05 Wiara tworzy kulturę
Jeśli szukać arcydzieł, to wydaje się, że znacznie więcej powstało ich na temat męki i ukrzyżowania Chrystusa niż Jego Zmartwychwstania. Jednak mistrzom zdarzają się wybitne dzieła i na ten temat. O tym porozmawiamy z historykiem sztuki Juliuszem Gałkowskim. Do wysłuchania audycji zapraszają: Michał Jędryka i Tomasz Rowiński.
19:05 Z sercem na dłoni
Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w bieżącym roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.
20:00 Ziarna losu
W audycji „Ziarna losu” porozmawiamy o odrodzeniu. O tym, że każdy człowiek może, jeśli chce, zmienić coś w swoim życiu. Bohaterka reportażu Żanety Walentyn pt. „Do domu”, odmieniła całe swoje życie z przyczyn od niej niezależnych, a jednak upatruje w tym jakąś siłę wyższą, Boga który powodując zmiany w jej życiu, zmusza do pewnych przewartościowań. W audycji usłyszymy też fragment Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Zaprasza Żaneta Walentyn.
21:06 Radio Planet i Komet
Gościem świątecznego wydania RADIA PLANET I KOMET będzie Piotr Łopuszański – autor biografii Mikołaja Kopernika z podtytułem „Nowe oblicze geniusza”. Okazją do rozmowy jest oczywiście Rok Kopernika obchodzony dla uczczenia 550. rocznicy urodzin naszego największego uczonego. Tym razem nie będzie o gwiazdach. Będzie o horoskopie, o receptach „doktora Mikołaja” i o aferze z jego gospodynią! I nagroda też będzie – w specjalnym konkursie ; )
22:05 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce, a potem - dawkę muzyki.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Wielkanocne Alleluja! Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa stanowi centrum chrześcijaństwa. Zapowiadane od wieków dokonało się ponad 2 tys. lat temu, nieopodal Jerozolimy. Od tego momentu każda niedziela, czyli pierwszy dzień tygodnia, jest celebracją tego wydarzenia. Uroczystym, wielkanocnym obrzędom religijnym towarzyszą przekazywane z pokolenia na pokolenie zwyczaje i tradycje. Powtórka porannej audycji.
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna