Polskie Radio PiK
z 23 stycznia 2022 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Agroporanek
Co słychać na wsi i w rolnictwie, także przemyśle spożywczym, w kuchni tradycyjnej i nowoczesnej? O tych i innych sprawach, sukcesach ale i niepowodzeniach, problemach rolników i mieszkańców kujawsko-pomorskiej wsi, tendencjach społecznych i produkcyjnych można posłuchać w każdy niedzielny poranek w audycji.
7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Filozofia życia według Haliny Frąckowiak Jest gwiazdą polskiej piosenki. Debiutowała w wieku 16 lat, właściwie przez przypadek. W 1990 roku, po ciężkim wypadku samochodowym przewartościowała swoje życie i zbliżyła się do Boga. Jednym z jej autorytetów jest św. Jan Paweł II. Halina Frąckowiak mówi głośno: "gdyby nie wiara, to nic nie miałoby sensu".
8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na życzenie
Dzwonisz, wysyłasz kartkę pocztową bądź e-mail a my spełniamy Twoje muzyczne życzenia.
10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
W magazynie publicystyki kulturalnej „Śniadanie z Muzami” Ewy Dąbskiej m.in.: spotkanie z dyrygentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem - w Filharmonii Pomorskiej odbyło się prawykonanie jego symfonii pt. „Powrót do Macierzy”, utworu napisanego na zamówienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Z Brzózką mówić będziemy o premierze singla pt. „Oszukuj”, a o monodramie macierzyńskim pt. „Mamy problem” rozmawiać będziemy z aktorką Magdaleną Bochan-Jachimek, która wystąpi w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy. Wybierzemy się także do toruńskiego muzeum, w którym można oglądać wystawę popielnic nagrobnych oraz do Książnicy Kopernikańskiej, w której powstała strefa wolnego dostępu czyli „Epilog”. Naszym gościem będzie też Mariusz Smolij - polski dyrygent, na co dzień mieszkający w Stanach Zjednoczonych, gościnnie pojawiający się w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Odwiedzimy także Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, w którym działa grupa teatralna pod nazwą „Młynek do kawy”
12:00 Gramy z Wami
Dużo muzyki na weekend, pełen relaks oraz trochę ciekawostek i plotek- to wszystko znajdą nasi słuchacze w programie "Gramy z Wami"! ‘’Gramy z Wami’’ łagodnie i pogodnie, ‘’Gramy z Wami’’ największe hity lat 80-tych, 90-tych, ale też XXI wieku
14:00 Rodzinny PiKnik
Sprawdzimy, jak dziadkowie spędzają czas z wnukami i czego się od siebie nawzajem uczą. Poznamy rodzinę, która pomaganie ma w genach i od kilkunastu lat wspólnie zbiera na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zajrzymy też do rodzinnego gospodarstwa, w którym powstają naturalne wędliny wg przepisów z dziada pradziada. Zaprasza Agnieszka Marszał.
17:00 Muzyka i sport
Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.
20:00 Ziarna losu
11 listopada 1918 roku to data, którą każdy Polak kojarzy z odzyskaniem przez nasze państwo niepodległości po przeszło 100 latach zaborów. Jednak w zależności od regionu, polskość wracała na te ziemie w różnym czasie, np. Toruń musiał czekać do 18 stycznia 1920 roku. Jakie nastroje towarzyszyły wtedy ludziom? Jak przebiegał proces powrotu miasta do Polski? O tym w audycji „Ziarna losu” Adriany Andrzejewskiej-Kuras, w reportażu Jej autorstwa pt. „Upragniona wolność”.
21:00 Radio Planet i Komet
Pali się! I to jak się pali! Mgławica Płomień na najnowszym zdjęciu z Europejskiego Obserwatorium Południowego płonie jak nigdy dotąd! A w archipelagu Tonga eksploduje podwodny wulkan. Jakie skutki niesie jego erupcja dla planety Ziemia – o tym opowie wybuchowo-płomienne RADIO PLANET I KOMET w niedzielę 23 stycznia o 21:05. Będą też naścienne kalendarze astronomiczne wraz z bieżącym numerem „Uranii”. Do usłyszenia!
22:00 Wiadomości i przegląd sportowy
Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.
22:15 Organizacje Pożytku Publicznego: z sercem na dłoni
Towarzystwo Mozartowskie w Bydgoszczy - jak powstało, czym się zajmuje i jakie ma plany na ten rok - opowiemy w najbliższej audycji o organizacjach pożytku publicznego.
23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Filozofia życia według Haliny Frąckowiak Jest gwiazdą polskiej piosenki. Debiutowała w wieku 16 lat, właściwie przez przypadek. W 1990 roku, po ciężkim wypadku samochodowym przewartościowała swoje życie i zbliżyła się do Boga. Jednym z jej autorytetów jest św. Jan Paweł II. Halina Frąckowiak mówi głośno: "gdyby nie wiara, to nic nie miałoby sensu".
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna