Polskie Radio PiK
z 1 lipca 2020 roku
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.
6:00 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy- Wakacyjne Radio PiK
Wakacyjny Magazyn PiKtogramy - codziennie kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, wakacyjne abecadło, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może
Zakończył się rok szkolny, a uczelnie powoli przygotowują się do rekrutacji. W tym roku rekrutacja z powodu epidemii została opóźniona. Jak będzie wyglądała? Kiedy zostanie przeprowadzona, skoro do 11 lipca maturzyści czekają na wyniki? Jaka oferta ma przyciągnąć studentów? Czy warto w dzisiejszych czasach studiować? Czy studia to minimum naszego wykształcenia, gwarantujące zdobycie dobrego zatrudnienia?
13:00 Od ucha do ucha - Wakacyjne Radio PiK
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami
Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Nasz mały świat
Dlaczego w Trzeciewcu i okolicach unosi się nieprzyjemny zapach, niepozwalający mieszkańcom otwierać okien? Skąd się bierze i dlaczego niczego nie można zrobić, by tę sytuację zmienić?
17:00 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
50 tysięcy zmarłych i zamordowanych - taka może być łączna liczba ofiar zbrodni komunistycznych w Polsce. Jak twierdzą eksperci pełna liczba ofiar jest trudna do ustalenia. Tylko liczbę aresztowanych z powodów politycznych w pierwszym powojennym okresie tworzenia się "władzy ludowej" w Polsce ocenia się na około 250 tysięcy osób. Komunistyczna bezpieka była bezlitosna między innymi dla żołnierzy niepodległościowego podziemia. Wczoraj minęła 72. rocznica aresztowania Zygmunta Szendzielarza Łupaszki, skazanego na karę śmierci w pokazowym procesie. Nie tak dawno w Bydgoszczy uczczono pamięć Jerzego Gadzinowskiego, pseudonim Szary, który także został stracony po pokazowym procesie. Jedną z pierwszych powojennych ofiar komunistycznego reżimu w Bydgoszczy był Leszek Biały, żołnierz Armii Krajowej, współtwórca konspiracji między innymi w niemieckiej fabryce DAG. Jego oprawcy nigdy nie odpowiedzieli za swoje czyny. O okrucieństwie pierwszych lat budowania "nowej" Polski powiemy w środowej audycji.
19:00 Obywatel PL
Audycja poświęcona edukacji obywatelskiej - zmiany w prawie, pracy, podatkowym, wyborczym, cywilnym, rodzinnym itp.
20:00 Wygadani, oczytani, osłuchani
Audycja propagująca wiedzę o języku polskim i kanonie literackim, którą mieć powinien przynajmniej maturzysta. W audycji między innymi: porady językoznawców jak mówić i pisać poprawnie, regionalizmy, gwary środowiskowe, ale także język współczesnej młodzieży, zapożyczenia, język branżowy. Podpowiemy, jak napisać podanie, życiorys, inne pisma urzędowe. Będą też konkursy z nagrodami książkowymi. A to wszystko okraszone polską piosenką aktorską, z dobrym tekstem i ambitną muzyką.
22:00 Muzyczne podróże
Rozpoczynamy lipcową serię muzycznych podróży na radiowych falach... Fale potrzebne będą także dla żaglowców, które zabiorą naszych Słuchaczy do przeszłości... do roku 1942, kiedy to Krzysztof Kolumb poszukując drogi morskiej do Indii „odkrył Amerykę”. Łatwiej zilustrować taką opowieść obrazami niż dźwiękiem, jednakże można to połączyć, o ile wezmą się za to mistrzowie. Przewodnikiem muzycznym będzie VANGELIS, a tłem podróży wydana 28 lat temu ścieżka dźwiękowa do filmu Ridleya Scotta pt. „1492 - Conquest Of Paradise”. Podróż będzie gęsta muzycznymi emocjami, warto zadbać o wygodne miejsce na pokładzie naszego muzycznego wehikułu! Startujemy o 22.03 i jak zwykle zdążymy wrócić przed snem :) Zaprasza Adam Droździk.
23:00 Muzyka źródeł
MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
0:00 Nuty i minuty
od wtorku do soboty: 5:45 "Czytamy dla Ciebie" - kolejny odcinek powieści.