Polskie Radio PiK
z 29 czerwca 2020 roku
0:00 Nuty i minuty
audycja muzyczna
6:00 Zawsze Dzień Dobry
W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 PiKtogramy - Wakacyjne Radio PiK
Wakacyjny Magazyn PiKtogramy - codziennie kalendarium, historia, ludzie, zabytki i kuchnia regionu, wakacyjne abecadło, o 11:40 kolejny odcinek powieści.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Radiokonferencja
Goście Radiokonferencji- politycy z regionu- skomentują niedzielne wybory prezydenckie i przebieg przedwyborczej kampanii: Tomasz Latos - PiS Andrzej Walkowiak - Porozumienie Arkadiusz Myrcha - KO Zbigniew Sosnowski - PSL/Koalicja Polska
13:00 Od ucha do ucha - Wakacyjne Radio PiK
Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH ! I to od ucha do ucha!
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami
Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Nasz mały świat
Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce odwiedzają turyści z całej Polski, a nawet zagranicy. Pani Genowefa prowadzi specjalną księgę, w której goście wpisują swoje przeżycia. Historia tego miejsca sięga XIII wieku - wtedy powstała drewniana budowla, ale już na początku XIV wieku Krzyżacy rozpoczęli budowę murowanej warowni. Był to pierwszy murowany zamek krzyżacki na ziemiach polskich. Dziś w gąszczu roślinności trudno dostrzec jego pozostałości. Pani Genowefa, na której ziemi znajdują się ruiny, jest starszą kobietą i nie ma już sił, by odpowiednio zadbać o to miejsce. Czy gmina nie może wykupić ruin i ożywić turystycznie tego miejsca? Jak sytuację ocenia konserwator zabytków?
17:00 W dobrym tonie
Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
To najstarsza tego typu instytucja w Polsce. Edukuje, wychowuje, integruje ale także łączy osoby niewidome i słabowidzące z rynkiem pracy. Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy ma już 145 lat. W poniedziałkowej audycji połączymy przeszłość z teraźniejszością. Zaprosimy także na organizowane właśnie w ośrodku kursy i szkolenia.
19:00 Zielona strona życia
Ruiny zamku krzyżackiego w Małej Nieszawce odwiedzają turyści z całej Polski, a nawet zagranicy. Pani Genowefa prowadzi specjalną księgę, w której goście wpisują swoje przeżycia. Historia tego miejsca sięga XIII wieku - wtedy powstała drewniana budowla, ale już na początku XIV wieku Krzyżacy rozpoczęli budowę murowanej warowni. Był to pierwszy murowany zamek krzyżacki na ziemiach polskich. Dziś w gąszczu roślinności trudno dostrzec jego pozostałości. Pani Genowefa, na której ziemi znajdują się ruiny, jest starszą kobietą i nie ma już sił, by odpowiednio zadbać o to miejsce. Czy gmina nie może wykupić ruin i ożywić turystycznie tego miejsca? Jak sytuację ocenia konserwator zabytków? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Nasz mały świat”.
20:00 Tajemnice regionu
W audycji będziemy prezentować bardziej lub mniej znane osobistości ważne dla regionu, które mają lub miały duży wpływ na rozwój województwa, kraju, ale przede wszystkim swoich małych ojczyzn. Przedstawiać będziemy postaci historyczne, artystów, naukowców, społeczników związanych z naszym regionem. Przy okazji opowiadać będziemy o epokach w których działali. Szukać będziemy śladów, które po nich pozostały. Audycja z wykorzystaniem zasobów archiwalnych.
21:00 Pomysł, innowacja, Kariera
W audycji o opłacie reprograficznej - czym jest, kto zyska, a kto straci? Powiemy też o inwestycjach Google i Microsoft w Polsce. Nie zabraknie cyklu Techno-info.
22:00 Polskie granie
"Polskie granie" to audycja z muzyką tylko polskich wykonawców, premiery, informacje koncertowe z regionu i muzyczni goście -gwiazdy i debiutanci
23:00 Top Jazz
Jazzowa lista przebojów.
0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.