Zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z regionu. „Dla nas to jest agonia”
Działacze Lewicy z Kujaw i Pomorza apelują do Jarosława Gowina o wsparcie dla przedsiębiorców. W skierowanej do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii petycji wzywają go do podjęcia konkretnych działań.
Pod postulatami zebrali ponad 2,5 tys. podpisów przedsiębiorców z Bydgoszczy, Inowrocławia, Nakła, Tucholi czy Żnina. - W tej interpelacji i petycji, którą złożyliśmy znalazły się trzy ważne rzeczy ustalone podczas rozmów z przedsiębiorcami - mówił przed Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy poseł Krzysztof Gawkowski. -Pierwsza dotyczy firm, które utworzyły się w roku 2020 – co z nimi, dlaczego nikt im nie pomaga? Po drugie - zdecydowaliśmy się wpisać 15 tys. pomocy dla wszystkich firm, które tracą możliwości zarobkowania przez pandemię. Trzecia rzecz dotyczy wsparcia wszystkich przedsiębiorców, którzy tracą przychody, a nie są na listach PKD. Koniec z listami PKD - dodał.
Na konferencji byli obecni przedstawiciele przedsiębiorców. - Mamy pandemię i obostrzenia, więc wszystkim, którzy tracą przez to dochody należy się realne wsparcie. To, co się z nami w tej chwili dzieje to jest agonia. Podnoszą nam ZUS, podnoszą nam stawkę za pracownika – mówili.
- 1 listopada zamknięto cmentarze, premier Morawiecki obiecał nam pomoc, nic do tej chwili nie otrzymaliśmy – mówiła jedna z kwiaciarek. - Wprowadzili PKD, które nas kwiaciarzy w ogóle nie obejmuje – dodała.
Petycja z informacją o liczbie zebranych podpisów trafi także do wojewody kujawsko-pomorskiego. Krzysztof Gawkowski ma nadzieję, że Mikołaj Bogdanowicz wesprze zawarte w niej postulaty.
Zobacz także

Poseł Latos: Rząd ma zakontraktowanych więcej szczepionek, niż mamy obywateli
2021-01-27, 14:22- Nie ma potrzeby zakupu szczepionek poza systemem unijnym, bo te które są zamówione, wystarczą do zaszczepienia wszystkich Polaków, ale gdyby to mogło przyspieszyć proces szczepień lub uspokoić zaniepokojonych, to rząd być może… Czytaj dalej »

Wyszła z domu podczas izolacji, siedziała już w areszcie, a teraz grozi jej więzienie
2021-01-27, 12:43Spędziła w areszcie już 5 miesięcy, teraz grozi jej do 8 lat więzienia. Przed toruńskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces w głośnej sprawie Karoliny L. oskarżonej o sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego. Kobieta - mimo… Czytaj dalej »

Minister zdrowia: na UMK w Toruniu doszło do naruszenia zasad szczepień
2021-01-27, 11:58- Rektor UMK wpisał na listę szczepień dla grupy zero osoby nieuprawnione. To naruszenie zasad szczepień - tak minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do faktu zaszczepienia posła i pracownika naukowego toruńskiego uniwersytetu… Czytaj dalej »

Poseł Zbigniew Girzyński zawieszony w prawach członka PiS. Poszło o szczepienie
2021-01-27, 07:11Zbigniew Girzyński - decyzją prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - został zawieszony w prawach członka partii. - Zasady obowiązują wszystkich - poinformował szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Czytaj dalej »

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla transplantologii
2021-01-26, 20:30W całej Polsce liczba przeszczepów narządów w czasie pandemii koronawirusa spadła o połowę. Główny powód to brak dawców. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590