Taksówkarze stoją nad przepaścią. Obroty spadają nawet o 90 procent...
Działacze bydgoskiej lewicy apelują o realną pomoc dla przedsiębiorców, którzy stracili zyski w czasie pandemii koronawirusa, a chodzi m.in. o branżę taksówkarską.
- Skutki tej covidowej sytuacji odczuwa wiele branż, ale nie o wszystkich branżach mówi się wystarczająco dużo - zauważa Michał Wysocki, Lewica Razem.
- Bydgoscy taksówkarze poprosili nas, abyśmy nagłośnili problemy, z którymi oni się obecnie borykają. Sytuacja jest dramatyczna, dlatego że taksówkarze nie mają kogo wozić z powodu zamkniętych centrów handlowych, z powodu zamkniętych restauracji. Rządowa pomoc moim zdaniem jest bardzo chaotyczna, i bardzo często nie jest dostosowana do specyfiki danej branży, dlatego, że każda branża jest inna, ale każdej branży należy się równe traktowanie oraz odpowiednia pomoc. Moim zdaniem, rząd PiS-u powinien usiąść do stołu z, na przykład taksówkarzami, i porozmawiać, zapytać, czego oni oczekują.
- W tej chwili sytuacja w branży taxi jest bardzo krytyczna. Obroty spadły w niektórych miastach nawet do 90%. Taksówkarzy przede wszystkim nie stać na opłaty ZUS. Z moich informacji wynika, że około 40 procent bydgoskich taksówkarzy pracujących na etacie, nie zapłaciło składek ZUS - mówi Jarosław Jaźwiński z Ogólnopolskiego Porozumienia TAXI.
- Czasem po kilka godzin stoję na postoju. Ludzie po prostu nie mają dokąd jechać. W mieście pusto, aż nieprzyjemnie...- mówi nam jeden z bydgoskich taksówkarzy. - Część kolegów - emerytów zrezygnowała z pracy, żeby nie zajmować miejsca młodym, z rodzinami na utrzymaniu. Ja sam mam drugą pracę, więc staram się jeździć jak najmniej, żeby nie odbierać chleba innym...
Więcej w materiale Tatiany Adonis.
Zobacz także
Przeszedł koronawirusa. Po 7 miesiącach wrócił do pracy
2020-12-01, 20:35Codzienna obowiązkowa gimnastyka oddechowa i „rozruchowa”, dwa razy w tygodniu jazda na rowerze i dwa razy basen. Do tego stała opieka pulmonologiczna i kardiologiczna. Tak wygląda teraz życie 66-letniego pana Aleksandra, który 7… Czytaj dalej »
Właściciele lokali gastronomicznych i klubów fitness mogą już składać wnioski o samorządowe granty
2020-12-01, 18:40Rozpoczął się nabór wniosków o dotacje dla branży gastronomicznej i fitness na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy. O wsparciu kujawsko-pomorskich przedsiębiorców z Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd województwa zdecydował… Czytaj dalej »
Wtorkowy raport resortu zdrowia. Dlaczego najwięcej zakażeń w Kujawsko-Pomorskiem? [wideo]
2020-12-01, 15:56Wtorkowy raport Ministerstwa Zdrowia ws. nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wykazał ich najwięcej w województwie kujawsko-pomorskim - 1214. Większość stanowią pozytywne wyniki testów zleconych przez lekarzy POZ, ale pojawiły… Czytaj dalej »
Od 2 grudnia szybkie testy we wszystkich karetkach naszego województwa
2020-12-01, 11:48- Do środy 2 grudnia wszystkie karetki na Kujawach i Pomorzu mają być wyposażone w testy antygenowe na koronawirusa - zapowiada rzecznik wojewody Adrian Mól. Czytaj dalej »
Akcja „Bezpieczna kolej”. Czy łatwo w pociągu o zakażenie?
2020-11-30, 17:38W czasie epidemii bezpieczeństwo nabiera wyjątkowego znaczenia i zależy nam na tym, aby pasażerowie rzeczywiście czuli się bezpiecznie - mówi Adam Musiał - dyrektor generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590