Loty do Wielkiej Brytanii zawieszone. Przez nową odmianę koronawirusa
Połączenia lotnicze Bydgoszczy z Wyspami Brytyjskimi, które wróciły do rozkładu, od wtorku (22 grudnia) ponownie będą zawieszone.
W miniony czwartek Port Lotniczy informował o przywróceniu lotów do Dublina, Birmingham i na londyńskie lotniska: Luton i Stansted. Poniedziałkowy lot do Londynu Stansted okazuje się ostatnim przed zawieszeniem lotniczych połączeń z Wielką Brytanią.
O decyzji zawieszającej lotnicze połączenia z Wyspami poinformował rzecznik rządu. Piotr Müller dziś w nocy napisał na Twitterze: „Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa".
Jak poinformował nas rzecznik prasowy bydgoskiego Portu Lotniczego Daniel Mackiewicz, zawieszone są połączenia z Wielką Brytanią. Na razie nie ma zmian w lotach do Dublina.
W niedzielę Holandia i Belgia poinformowały, że zawiesiły połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w związku z nowym wariantem koronawirusa wykrytym w tym kraju. Analogiczne kroki zapowiedziały Włochy i Austria, ograniczenia rozważają także Niemcy. Hiszpania wezwała do ogólnoeuropejskich działań. O wykryciu nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii.
Zobacz także
Złamała zasady kwarantanny. Za to prawie 5 miesięcy spędziła w areszcie
2020-09-24, 21:0438-latnia torunianka Karolina L. oskarżona jest o tzw. sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego, po tym, jak w czasie domowej kwarantanny, dwa razy wyszła na zakupy. Czytaj dalej »
Zakażenia w dwóch szpitalach w Toruniu. Prezydent: Narastają rozmiary epidemii
2020-09-24, 11:53- Sytuacja jest bardzo trudna - przekazał na sesji rady miasta prezydent Michał Zaleski. W mieście i powiecie potwierdzono 21 nowych przypadków zakażania koronawirusem. Zmarł trzeci podpieczmy Całodobowego Ośrodek Wsparcia 'Samary… Czytaj dalej »
Covid-19 w trzeciej szkole w Grudziądzu. Lekcje odwołane, 150 osób na kwarantannie
2020-09-24, 08:31Koronawirus zaatakował kolejną grudziądzką szkołę. Zarażony jest nauczyciel ze Szkoły Podstawowej numer 16. Czytaj dalej »
Mamy pierwszy na świecie skuteczny lek na Covid-19? Pomogli ozdrowieńcy z regionu
2020-09-23, 14:46Lubelska spółka biotechnologiczna z sukcesem zakończyła pierwszy etap produkcji polskiego leku na Covid-19. Wstępne badania potwierdzają jego skuteczność, teraz trafi on do badań klinicznych. Swój wkład ma również nasz region. Czytaj dalej »
Nowe ognisko w DPS w Wikowiczkach. 19 zakażonych w „Samarytaninie” Toruniu
2020-09-23, 14:0011 zakażeń koronawirusem potwierdziły testy w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach (powiat włocławski). Wymazy zostaną pobrane od kolejnych 85 mężczyzn z upośledzeniem umysłowym, którzy przebywają w tym DPS-ie. Powiększyło… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590