Emilewicz: powstanie specjalny fundusz dla branży turystycznej
Powstanie specjalny fundusz gwarancyjny, który pokryje zwrot pieniędzy klientom za imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała w piątek wicepremier Jadwiga Emilewicz.
– Wypracowaliśmy rozwiązanie, mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre wiadomości dla branży turystycznej - powiedziała w piątek dziennikarzom Emilewicz, pytana o wcześniejsze zapowiedzi stworzenia sytemu wsparcia dla branży turystyki wyjazdowej w związku z COVID-19.
Wyjaśniła, że pomoc polegałaby na stworzeniu "funduszu gwarancyjnego, który posłuży na wypłatę tych zapłaconych, przedpłaconych świadczeń". Chodzi o zarezerwowane i opłacone imprezy turystyczne, które nie doszły do skutku w związku z pandemią koronawirusa.
– Branża jest gotowa na powołanie takiego nowego, specjalnego funduszu - klęskowego - który służyłby na wypłaty. To nasze pomostowe, covidowe rozwiązanie ma być takim przedmurzem do trwałego rozwiązania systemowego - powiedziała wicepremier i minister rozwoju.
Dodała, że zostanie to uregulowane ustawą, a w jej tworzenie zaangażowany jest premier Mateusz Morawiecki. (PAP)
Zobacz także
Pracownicy socjalni na celowniku. Są krytykowani za odwiedziny u podopiecznych
2020-12-23, 10:41Była bezpośrednia agresja słowna, teraz są pisma do policji i sanepidu. Pracownicy społeczni z Bydgoszczy stali się obiektem społecznej nagonki. Czym się „narażają'? Odwiedzinami u podopiecznych w dobie koronawirusa... Czytaj dalej »
Finał akcji „Piernik dla medyka”. Słodkie wypieki trafiły do adresatów
2020-12-22, 19:55Świąteczne wypieki przygotowane przez studentów, wykładowców uczelni oraz mieszkańców Bydgoszczy trafiły do personelu medycznego walczącego z pandemią koronawirusa. Trwającą od 6 grudnia akcję „Piernik dla medyka” zorganizował… Czytaj dalej »
Tomasz Latos o nowej odmianie koronawirusa: Sytuacja bardzo niepokojąca
2020-12-21, 15:02- Jeszcze nie uporaliśmy się z jedną pandemią, a pojawia się już nowa, zmutowana wersja. To bardzo niepokojąca informacja - mówi szef sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos, komentując doniesienia o pojawieniu się w południowo-wschodniej… Czytaj dalej »
Loty do Wielkiej Brytanii zawieszone. Przez nową odmianę koronawirusa
2020-12-21, 13:32Połączenia lotnicze Bydgoszczy z Wyspami Brytyjskimi, które wróciły do rozkładu, od wtorku (22 grudnia) ponownie będą zawieszone. Czytaj dalej »
Dokumentację medyczną w szpitalu w Grudziądzu odbierzesz bez wchodzenia do placówki
2020-12-20, 10:10Zmieni się punkt odbioru dokumentacji medycznej w grudziądzkim szpitalu. Jeszcze w grudniu historię leczenia pacjent będzie mógł odebrać przy punkcie segregacji przez wejściem do placówki. Zmiana ma poprawić bezpieczeństwo pacj… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590