Poczta Polska: większość placówek ponownie czynna w pełnym wymiarze
Zdecydowana większość placówek pocztowych pracuje tak, jak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformowała Poczta Polska. Działa też 14 z 17 całodobowych placówek w kraju.
Spółka zaznaczyła, że z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych można skorzystać w zwyczajnych godzinach już w blisko 90 proc. urzędów i filii pocztowych. Dodała również, że liczba klientów, którzy mogą przebywać w placówce zwiększy się do dwóch osób na każde czynne okienko.
- Dla wygody naszych klientów zdecydowaliśmy o stopniowym przywracaniu pracy placówek w pełnym wymiarze godzin. Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z obostrzeń związanych ze stanem epidemii, bezpieczeństwo nadal jest najważniejsze. Serdecznie zapraszamy klientów do korzystania z usług oferowanych przez Pocztę Polską o dogodnej dla nich porze – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes Poczty Polskiej ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel.
Poinformowała, że spośród 17 placówek czynnych całą dobę, w trzech przypadkach nadal obowiązują skrócone godziny; dotyczy to UP Gdańsk 50, UP Szczecin 2 i UP Poznań 2. Wskazała, że w najbliższym czasie w miarę możliwości wszystkie placówki będą sukcesywnie wracać do pełnych godzin pracy. Dodała, że w pozostałych miastach wojewódzkich klienci znów mają możliwość skorzystania z usług pocztowych przez całą dobę, a w Warszawie czynne są takie dwie placówki.
Poczta Polska przypomniała, że od ubiegłego tygodnia jej placówki znowu są czynne w galeriach handlowych, jednak nadal nieczynne pozostają placówki, które zlokalizowane są m.in. w biurowcach, urzędach miejskich, muzeach, czy lotniskach, których w całym kraju jest ich ok. 40. Dodała, że uruchomi je po otwarciu obiektów, w których się znajdują.
Spółka zdecydowała, że przy jednym czynnym okienku może przebywać maksymalnie dwóch klientów, w placówkach obowiązują strefy bezpieczeństwa, wyznaczające w jakiej odległości należy ustawić się przed okienkiem, a zmniejszenie dystansu możliwe jest wyłącznie na prośbę pracownika obsługi.
Podała, że w ostatnim czasie w placówkach pocztowych zostały zainstalowane dodatkowe zabezpieczenie - ok. 4,6 tys. przesłon ze szkła lub z z pleksi; pracownicy placówek są wyposażeni w maseczki lub przyłbice i żele do dezynfekcji rąk, a Poczta sukcesywnie kupuje także rękawiczki jednorazowe.
Zobacz także
Stos wniosków do rozpatrzenia. PUP w Bydgoszczy prosi o dodatkowe osoby
2020-05-08, 12:05Urząd Pracy w Bydgoszczy zasypany wnioskami o pożyczkę przyznawaną w ramach tarczy antykryzysowej. Jest ich tak dużo, że pracownicy nie nadążają z rozpatrywaniem pism. Urząd pracy zwrócił się więc o wsparcie do prezydenta miasta… Czytaj dalej »
Opieka: przedszkola bez dywanów, pluszaków i bez rodziców w szatni. Tylko kiedy?
2020-05-08, 09:21Bydgoskie przedszkola i żłobki na razie nie są gotowe na przyjęcie dzieci. Najmłodsi mają przyjść do pomieszczeń bez dywanów i zabawek, których nie można zdezynfekować. Panie będą w maseczkach, a mama nie będzie mogła pomóc… Czytaj dalej »
Nie żyje 30-latek z regionu zakażony Covid-19. Leczył się w szpitalu w Grudziądzu
2020-05-07, 18:45Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu, który pełni obecnie rolę placówki jednoimiennej zakaźnej przekazał informację o zgonie 30-letniego mężczyzny chorego na COVID-19, który miał choroby współistniejące. Są też… Czytaj dalej »
Już 14 placówek medycznych w regionie robi testy na koronawirusa dla kwarantanników
2020-05-07, 17:39Kilkanaście dodatkowych punktów pobrań wymazu dla pacjentów w kwarantannie będzie działać w naszym regionie. Pod koniec kwarantanny pacjent otrzyma sms - em informację o badaniu i instrukcję dalszego postępowania. Czytaj dalej »
Prezydent Bydgoszczy skarży się na współpracę z sanepidem. A w zasadzie brak współpracy
2020-05-07, 13:18Rafał Bruski złoży skargę się na współpracę z sanepidem do wojewody i premiera. Prezydent Bydgoszczy poinformował o tym w czasie konferencji Unii Metropolii Polskich, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz Wrocławia… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590