Dodatkowe wsparcie dla przedsiębiorców z regionu. Marszałek obiecuje pomoc
Przedsiębiorcy dotknięci epidemią koronawirusa skorzystają ze wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego.
Marszałek województwa Piotr Całbecki mówił podczas e-sesji sejmiku o wsparciu dla firm. Mali i średni przedsiębiorcy mogą liczyć na pożyczki. Do zdobycia są też granty w trzech kategoriach. Pierwsze dwie dotyczą firm, których obroty w marcu spadły co najmniej o jedną czwartą. Jeśli zadeklarują, że nikogo nie zwolnią przez rok, dostaną do 30 tysięcy złotych. Jeśli do tego zatrudnią jedną osobę, dostaną drugie tyle – czyli łącznie 60 tysięcy. Te firmy, których zyski nie spadły, ale zwiększą zatrudnienie, mogą dostać 30 tys zł.
Radny PiS Michał Krzemkowski pytał marszałka województwa Piotra Całbeckiego czy warunek niezwalniania pracowników przez rok nie jest zbyt restrykcyjny? - Ta kwota 30 tys. ledwie wystarczy na to, żeby utrzymać przez pozostałych 8 miesięcy jedno miejsce pracy – mówił.
- Czy to za długo, czy za krótko, nie wiem. Chcę tylko dodać, że to jest to uzupełnienie programu centralnego - odpowiadał radnym marszałek województwa Piotr Całbecki.
Na koniec sesji radny Robert Malinowski odczytał w imieniu radnych Koalicji Obywatelskiej i PSL apel o przesunięcie wyborów prezydenckich w kraju.
Zobacz także
Chora przywieziona z Grudziądza już po badaniach. Szpital zakaźny: To nie koronawirus
2020-02-18, 09:45Nie stwierdzono koronawirusa u kobiety, która trafiła z takim podejrzeniem do Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy. Pozostaje pod obserwacją sanepidu. Czytaj dalej »
W kombinezonach i goglach załoga karetki przewiozła pacjentkę do Bydgoszczy
2020-02-18, 06:30Do szpitala zakaźnego w Bydgoszczy przewieziono z jednej z grudziądzkich przychodni pacjentkę z podejrzeniem koronawirusa. Czytaj dalej »
Chińczycy „zamknięci" w bydgoskim internacie na dwa tygodnie. Sanepid jest ostrożny
2020-02-12, 12:13Incydent antywirusowej ostrożności w internacie przy Zespole Szkół Plastycznych w Bydgoszczy. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, dwoje lokatorów, którzy wrócili z Chin miało zostać zamkniętych w pokoju na dwa tygodnie - w celu… Czytaj dalej »
Kujawsko - pomorskie gotowe wesprzeć Chińczyków w walce z koronawirusem.
2020-02-05, 12:10Nasze województwo oferuje pomoc chińskiej prowincji Hubei ze stolicą w Wuhan, czyli nasz region partnerski. Chodzi o wsparcie materialne, np. zakup masek, sprzętu medycznego, itp. Czytaj dalej »
Komora izolacyjna - na wszelki wypadek. Oby nie była potrzebna
2020-02-04, 13:35Bydgoscy ratownicy medyczni są przygotowani na możliwość kontaktu z pacjentem zakażonym koronawirusem. Ratownicy przeszli szkolenie z obsługi specjalistycznej komory izolacyjnej, która służy i do odseparowania chorej osoby i do bezpiecznego… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590