Prezes Drobeksu: Epidemia to dla nas nic nowego. Jest ciężko, ale działamy
- Naszą naczelną ideą jest, by było zachowane bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i by utrzymać produkcję. Na razie to się udaje – mówił Czesław Friszke, prezes Drobeksu w rozmowie z Polskim Radiem PiK.
Epidemia koronawirusa coraz bardziej odbija się na gospodarce. Jak wygląda sytuacja w branży produkcji żywności? - Sytuacja jest ciężka, na szczęście rząd w swoich decyzjach postępuje rozważnie i mądrze, więc zakłady strategiczne takie, jak Drobex – ubojnia drobiu i zakład przetwórczy – funkcjonuje w miarę normalnie. Naszą naczelną ideą jest, by zachowane było bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i żeby utrzymać produkcję, by w tym kryzysowym czasie dostarczać na rynek żywność – mówi Czesław Friszke, prezes firmy Drobex, która ma zakłady miesne w Bydgoszczy i w Solcu Kujawskim. - Fermę wyposażamy we wszystkie środki dezynfekcyjne. W walce z epidemię jesteśmy zahartowani jako hodowcy i producenci żywca. Ze świńską grypą i z ptasią grypą mamy przecież do czynienia od lat, a wszystkie działania, związane z koronawirusem są zbliżone. Dla nas więc to nic nowego.
Jak dodaje prezes Drobeksu, obawia się tylko jednego. -Zerwania łańcucha dostaw – tu podstawą jest transport, choćby dostawy soli zza oceanu. Gdyby one zostały przerwane, to nie mamy paszy, a wtedy nie możemy hodować drobiu, świń – mówi Czesław Friszke. - Na razie nie jest źle, nie ma co panikować, płynność finansowa jest zachowana. Jednocześnie zapowiedzi, które ogłosił prezydent po rozmowach z bankami są budujące. Jest bowiem komfort, że gdyby coś się źle zadziało, to mamy bezpiecznik - dodaje.
Zobacz także
Prezydent Włocławka: Nie zorganizujemy wyborów 10 maja. Jest uchwała Rady Miasta
2020-03-30, 20:52Radni we Włocławku w poniedziałek przyjęli stanowisko, w którym zwrócili się o wstrzymanie przygotowań i przełożenie terminu wyborów na prezydenta RP. Uchwałę przyjęto na wniosek prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego. Czytaj dalej »
Nie dajesz rady? Wybierz psychologa i dzwoń! Bydgoska parafia pomaga [wideo]
2020-03-30, 20:04Pomoc potrzebującym oferuje w czasie epidemii bydgoska parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Poza mszami św. i nabożeństwami online, także dyżury telefoniczne psychiatrów, psychologów i pedagogów. Czytaj dalej »
Rzecznik wojewody: Produkcja maseczek trwa, trafią m.in. do przychodni w regionie
2020-03-30, 18:49- Priorytetem służb wojewody jest zapewnienie środków ochrony w pierwszej kolejności szpitalom o podwyższonej gotowości. Ale przychodnie w regionie też je niebawem otrzymają - zapowiada rzecznik wojewody. Czytaj dalej »
Z dronem patrolują ulice. Kary za łamanie kwarantanny i gromadzenie się
2020-03-30, 16:12Toruńska policja skieruje do sądu wniosek o ukaranie 6 osób, które złamały zasady kwarantanny. Pięć innych ukarano w weekend mandatami za gromadzenie się. Patrole ulic odbywają się z wykorzystaniem m.in. drona. Mieszkańcy w większości… Czytaj dalej »
Mieszkanka Świecia kupiła 2 tys. rękawiczek ochronnych dla miejscowego szpitala
2020-03-30, 14:152 tysiące rękawiczek ochronnych trafiło do szpitala w Świeciu nad Wisłą. Sprzęt ochronny za własne oszczędności kupiła mieszkanka Świecia. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590