Prezes Drobeksu: Epidemia to dla nas nic nowego. Jest ciężko, ale działamy
- Naszą naczelną ideą jest, by było zachowane bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i by utrzymać produkcję. Na razie to się udaje – mówił Czesław Friszke, prezes Drobeksu w rozmowie z Polskim Radiem PiK.
Epidemia koronawirusa coraz bardziej odbija się na gospodarce. Jak wygląda sytuacja w branży produkcji żywności? - Sytuacja jest ciężka, na szczęście rząd w swoich decyzjach postępuje rozważnie i mądrze, więc zakłady strategiczne takie, jak Drobex – ubojnia drobiu i zakład przetwórczy – funkcjonuje w miarę normalnie. Naszą naczelną ideą jest, by zachowane było bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i żeby utrzymać produkcję, by w tym kryzysowym czasie dostarczać na rynek żywność – mówi Czesław Friszke, prezes firmy Drobex, która ma zakłady miesne w Bydgoszczy i w Solcu Kujawskim. - Fermę wyposażamy we wszystkie środki dezynfekcyjne. W walce z epidemię jesteśmy zahartowani jako hodowcy i producenci żywca. Ze świńską grypą i z ptasią grypą mamy przecież do czynienia od lat, a wszystkie działania, związane z koronawirusem są zbliżone. Dla nas więc to nic nowego.
Jak dodaje prezes Drobeksu, obawia się tylko jednego. -Zerwania łańcucha dostaw – tu podstawą jest transport, choćby dostawy soli zza oceanu. Gdyby one zostały przerwane, to nie mamy paszy, a wtedy nie możemy hodować drobiu, świń – mówi Czesław Friszke. - Na razie nie jest źle, nie ma co panikować, płynność finansowa jest zachowana. Jednocześnie zapowiedzi, które ogłosił prezydent po rozmowach z bankami są budujące. Jest bowiem komfort, że gdyby coś się źle zadziało, to mamy bezpiecznik - dodaje.
Zobacz także
Śmierć z powodu zatrzymania krążenia w przebiegu obrzęku płuc, ale koronawirusa nie było
2020-04-03, 18:3270-letnia kobieta, która zmarła z powodu nagłego zatrzymania krążenia w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, nie była zakażona koronawirusem - poinformowano w piątek na stronie internetowej placówki. Czytaj dalej »
Zbiórka na środki ochrony dla dwóch klinik Szpitala im. Jurasza. „Brakuje wszystkiego”
2020-04-03, 17:45Pieniądze na środki ochrony osobistej dla zespołów Kliniki Kardiochirurgii oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu im. Jurasza zbierane są na portalu zrzutka.pl. Czytaj dalej »
Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem
2020-04-03, 15:14Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu placówki — poinformował w piątek prezydent miasta Marek Wojtkowski. Czytaj dalej »
Terytorialsi pomagają potrzebującym. Ostatnio nakarmili mieszkańców Nakła
2020-04-03, 14:53Terytorialsi z 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Nakło nad Notecią. Czytaj dalej »
Pierwsze ofiary koronawirusa w regionie! Nie żyją dwie pacjentki z Grudziądza
2020-04-03, 14:01Jak informuje Szpital w Grudziądzu, zmarły dwie pacjentki zakażone wirusem COVID - 19. Pierwsza leczyła się w placówce od 29 marca, druga przyjechała wczoraj (02.04.) z oddziału hematologii w Toruniu. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590