PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS
Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach – informuje PKO Bank Polski i ostrzega, aby nie klikać w przesłane linki.
Jak czytamy na Twitterze banku: „Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!”.
Bank podał przykład takiego fałszywego SMS-a: „Informujemy, że zgodnie ze spec ustawą dotycząca koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.
W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, od północy z piątku na sobotę zostanie ograniczona działalność galerii handlowych, pozostaną otwarte sklepy spożywcze, a także pralnie, apteki i drogerie.
Dodał, że otwarte pozostaną również banki, punkty usługowe, bankomaty. „Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki. Jestem po rozmowach z odpowiednimi władzami, w tym przypadku banku centralnego i Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwa Finansów" – podkreślił szef rządu. (PAP)
Zobacz także
200 kg owoców dla szpitala zakaźnego. „Trzeba dziękować lekarzom i pomagać”
2020-03-24, 12:34Jabłka, pomarańcze i banany. Łącznie 200 kg owoców otrzyma bydgoski szpital zakaźny. To prezent od Zakładów Łączności w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Odroczenie składek ZUS z powodu epidemii: uproszczony wniosek już dostępny
2020-03-24, 09:18Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszczonego wniosku. Czytaj dalej »
Głosowanie w czasie epidemii: maseczki, rękawiczki, jednorazowe długopisy
2020-03-24, 08:12W naszym regionie w najbliższym czasie odbędą się cztery głosowania. W trzech miejscowościach będą to wybory uzupełniające. W jednej przedterminowe. W najbliższą niedzielę (29.03) w Czernikowie część mieszkańców wybierze… Czytaj dalej »
Toruń rzuca koło ratunkowe firmom w kryzysie. Będą odroczenia opłat i raty
2020-03-23, 21:45Uruchomienie programu 'Toruń dla przedsiębiorców' zapowiedział prezydent Michał Zaleski. Propozycje dla firm, które nie mają dochodów z powodu epidemii koronawirusa, będą umieszczane na bieżąco stronie ratusza. Czytaj dalej »
Raport wojewody z 23 marca - w regionie 21 przypadków koronawirusa
2020-03-23, 20:40Jak co dzień, wojewoda kujawsko - pomorski przedstawia raport z lokalnego frontu walki z koronawirusem. Mamy łącznie 21 chorych. Są też zmiany w danych z kwarantanny i z dozoru epidemiologicznym. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590