Bydgoska Straż Miejska znów oddelegowana do zadań covidowych. Prosi o wyrozumiałość
Wojewoda kujawsko-pomorski zdecydował, że municypalni mają od 9 stycznia wspierać policję w działaniach profilaktycznych związanych z pandemią koronawirusa. Ta współpraca ma potrwać miesiąc i jest priorytetowa.
Chodzi m.in. o kontrolę przestrzegania zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej, o kontakt z osobami przebywającymi w kwarantannie, a tych, zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, może być wkrótce dużo więcej.
„Zgodnie z ponownym Zarządzeniem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z dnia 5 stycznia 2022 roku (...) straże gminne / miejskie w naszym województwie, w tym Straż Miejska w Bydgoszczy, zostaną użyte do wspólnych zadań z Policją (...) w szczególności do:
organizacji wspólnych patroli z Policją zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (...).
Wojewoda Kujawsko – Pomorski powyższe zarządzenie wprowadził na okres 30 dni.
Biorąc powyższe pod uwagę informujemy mieszkańców, że obecnie realizowane są głównie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków. W związku z tym prosimy bydgoszczan o wyrozumiałość" - zawiadamia w komunikacie Straż Miejska w Bydgoszczy.
Zobacz także

Otwarte galerie handlowe i hotele. Jak funkcjonują?
2020-05-04, 13:35Rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki. Otwarte są m.in. galerie handlowe, hotele i miejsca noclegowe. Działalność mogą wznowić również muzea, biblioteki i gabinety rehabilitacji, ale z wyłączeniem salonów masażu. Przywrócony… Czytaj dalej »

Na „ochotnika” opiekują się chorymi z koronawirusem. Mówią, że taki zawód
2020-05-04, 12:17Swoim bliskim powiedziały, że dostały nakaz. Aby nie narażać rodziny, wyprowadziły się z domu. Dwie pielęgniarki ze Szpitala Dziecięcego w Toruniu „na ochotnika” zgłosiły się do pracy w szpitalu zakaźnym przy pacjentach z… Czytaj dalej »

Kolejna ofiara koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. Zmarła 64-letnia kobieta
2020-05-04, 11:45Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował o śmierci zakażonej koronawirusem 64-letniej kobiety. Mieszkanka Białych Błot zmarła w domu, miała choroby współistniejące. Czytaj dalej »

Co ze żłobkami i przedszkolami od 6 maja? Rodzice odpowiadają na ankiety
2020-05-04, 11:18Szefowie i pracownicy placówek przygotowania do powrotu dzieci rozpoczęli od przeprowadzenia specjalnej ankiety wśród rodziców. Chodziło o zebranie danych na temat liczby chętnych do powrotu do żłobków i przedszkoli i daty tego … Czytaj dalej »

Jeden klient przy stanowisku, bez maseczki nie wejdzie. ZUS znowu otwarty
2020-05-04, 07:02W placówkach ZUS od poniedziałku (4 maja) przywrócona zostaje bezpośrednia obsługa klientów. - Oczywiście zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa z uwagi na COVID19 - informuje ZUS. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590