Bydgoska Straż Miejska znów oddelegowana do zadań covidowych. Prosi o wyrozumiałość
Wojewoda kujawsko-pomorski zdecydował, że municypalni mają od 9 stycznia wspierać policję w działaniach profilaktycznych związanych z pandemią koronawirusa. Ta współpraca ma potrwać miesiąc i jest priorytetowa.
Chodzi m.in. o kontrolę przestrzegania zasad sanitarnych w przestrzeni publicznej, o kontakt z osobami przebywającymi w kwarantannie, a tych, zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, może być wkrótce dużo więcej.
„Zgodnie z ponownym Zarządzeniem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego z dnia 5 stycznia 2022 roku (...) straże gminne / miejskie w naszym województwie, w tym Straż Miejska w Bydgoszczy, zostaną użyte do wspólnych zadań z Policją (...) w szczególności do:
organizacji wspólnych patroli z Policją zgodnie ze wskazaniami komendantów właściwych terytorialnie jednostek Policji; prowadzenie innych form współpracy straży gminnych (miejskich) z właściwymi terytorialnie jednostkami Policji, w tym odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 (...).
Wojewoda Kujawsko – Pomorski powyższe zarządzenie wprowadził na okres 30 dni.
Biorąc powyższe pod uwagę informujemy mieszkańców, że obecnie realizowane są głównie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości w ramach posiadanych sił i środków. W związku z tym prosimy bydgoszczan o wyrozumiałość" - zawiadamia w komunikacie Straż Miejska w Bydgoszczy.
Zobacz także

Poczta Polska: większość placówek ponownie czynna w pełnym wymiarze
2020-05-13, 06:20Zdecydowana większość placówek pocztowych pracuje tak, jak przed wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii - poinformowała Poczta Polska. Działa też 14 z 17 całodobowych placówek w kraju. Czytaj dalej »

Piotr Całbecki: Personel medyczny to bohaterowie naszych czasów
2020-05-12, 19:48Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki złożył kondolencje rodzinie pielęgniarki zmarłej na COVID-19. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w województwie. Czytaj dalej »

Prezydent Torunia o aktualnej sytuacji w mieście
2020-05-12, 19:33Prezydent Toruniu Michał Zaleski zaapelował do premiera o zmniejszenie obostrzeń i zwiększenie liczby dostępnych miejsc w komunikacji miejskiej. Od początku roku dochody ze sprzedażny biletów w Toruniu spadły o 4 mln zł. Czytaj dalej »

Badania leków na koronawirusa. Jako pierwsi dostają je pacjenci z Grudziądza
2020-05-12, 12:46Badania kliniczne leków na koronawirusa rozpoczynają się we wtorek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu. Mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa. Czytaj dalej »

Zmarła trzecia siostra z Chełmna, zakażona koronawirusem. Miała 98 lat
2020-05-12, 10:57Dotychczas zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - informuje szpital w Grudziądz. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590