Włocławek: oddział neurologiczny wznowił działalność, dziecięcy nie przyjmuje...
Oddział neurologiczny w szpitalu we Włocławku wznowił działalność po dwóch miesiącach przerwy, która spowodowana była brakiem lekarzy. Problem jest teraz na pediatrii...
Na razie dyżury neurologiczne udało się obsadzić do końca listopada. Zawieszono - ponownie - przyjęcia na oddział dziecięcy. Tu zabrakło łóżek. Do szpitala trafia coraz więcej małych pacjentów z COVID-19.
Jak mówi dyrektor włocławskiego szpitala Karolina Welka, zakażeń koronawirusem wśród dzieci jest coraz więcej. Ostatnio COVID-19 wykryto także u noworodka, a każdy mały pacjent to dwa szpitalne miejsca mniej, bo na oddziale są przecież również rodzice.
- Mamy pełen oddział. Mamy pacjentów covidowych, a jak mamy pacjentów covidowych, to musimy część szpitala wydzielić. Jeśli taki pacjent jest na sali trzyosobowej, a pamiętajmy, że dziecko jest z rodzicem, więc cała sala jest wyjęta i automatycznie mamy minus trzy łóżka, których nie da się wcisnąć gdzie indziej.
Przychodzą rodzice z dziećmi, które nie wymagają hospitalizacji - proszą o konsultację. Rozumiem, że ludzie szukają pomocy tam, gdzie jeszcze są lekarze, a to jest przecież szpital. Jednak, niestety, ta sytuacja dzisiaj jest tak krytyczna, że musimy mieć miejsca dla bardzo ciężko chorych pacjentów. Kolejny problem: brak apteki nocnej. W sytuacji, kiedy dziecko mogłoby dostać antybiotyk czy inne leki, które można natychmiast mu podać w środku nocy i zostać w domu pod kontaktem telefonicznym z lekarzem - brak apteki to poważny problem. I dziecko musi zostać w szpitalu, bo lekarz nie wyślę dziecka w poważnym stanie, bez zabezpieczenia do domu, bo jak można podjąć takie ryzyko. To samo dotyczy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jak nocna i świąteczna ma pomóc pacjentowi, skoro ten pacjent nie ma dokąd pójść po leki (...).
Całodobowej apteki brakuje we Włocławku już od połowy maja (...).
Więcej w materiale Agnieszki Marszał.
Zobacz także
Pandemia koronawirusa w regionie. Przygotowujemy się na piątą falę
2022-01-06, 08:00- Wariant omikron koronawirusa prędzej czy później dotrze do naszego regionu, dlatego nie odmrażamy łóżek covidowych , które były potrzebne w szczycie czwartej fali pandemii - mówił na konferencji prasowej kujawsko-pomorski wojewoda… Czytaj dalej »
Pandemia koronawirusa w regionie w roku 2021. Najgorszy był kwiecień
2022-01-02, 13:55W minionym roku przeżyliśmy dwie fale pandemii koronawirusa. W naszym regionie zakażenie wykryto u ponad 156 tysięcy osób. Zmarło ponad 4,5 tysiąca zakażonych. Covidowy 2021 rok w Kujawsko-Pomorskiem podsumował Maciej Wilkowski. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia: Łóżek covidowych wystarczy, nowe nie powstaną
2021-12-29, 19:45- Nie będzie dodatkowych miejsc covidowych w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu - poinformował na konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Przyszedł czas na trzecią dawkę szczepionki, a e-skierowania nie było...
2021-12-23, 20:00Co zrobić w przypadku, gdy nie otrzymaliśmy automatycznego skierowania na dawkę przypominającą szczepienia przeciw COVID-19? Taka sytuacja spotkała jedną z bydgoszczanek. Czytaj dalej »
Prezydent Torunia o sytuacji epidemicznej w mieście
2021-12-14, 18:00W ciągu 4 ostatnich tygodni zakażeń SARS-CoV-2 w Toruniu jest więcej niż było w analogicznym czasie ubiegłego roku - mówił podczas konferencji prasowej prezydent miasta. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590