Włocławek: oddział neurologiczny wznowił działalność, dziecięcy nie przyjmuje...
Oddział neurologiczny w szpitalu we Włocławku wznowił działalność po dwóch miesiącach przerwy, która spowodowana była brakiem lekarzy. Problem jest teraz na pediatrii...
Na razie dyżury neurologiczne udało się obsadzić do końca listopada. Zawieszono - ponownie - przyjęcia na oddział dziecięcy. Tu zabrakło łóżek. Do szpitala trafia coraz więcej małych pacjentów z COVID-19.
Jak mówi dyrektor włocławskiego szpitala Karolina Welka, zakażeń koronawirusem wśród dzieci jest coraz więcej. Ostatnio COVID-19 wykryto także u noworodka, a każdy mały pacjent to dwa szpitalne miejsca mniej, bo na oddziale są przecież również rodzice.
- Mamy pełen oddział. Mamy pacjentów covidowych, a jak mamy pacjentów covidowych, to musimy część szpitala wydzielić. Jeśli taki pacjent jest na sali trzyosobowej, a pamiętajmy, że dziecko jest z rodzicem, więc cała sala jest wyjęta i automatycznie mamy minus trzy łóżka, których nie da się wcisnąć gdzie indziej.
Przychodzą rodzice z dziećmi, które nie wymagają hospitalizacji - proszą o konsultację. Rozumiem, że ludzie szukają pomocy tam, gdzie jeszcze są lekarze, a to jest przecież szpital. Jednak, niestety, ta sytuacja dzisiaj jest tak krytyczna, że musimy mieć miejsca dla bardzo ciężko chorych pacjentów. Kolejny problem: brak apteki nocnej. W sytuacji, kiedy dziecko mogłoby dostać antybiotyk czy inne leki, które można natychmiast mu podać w środku nocy i zostać w domu pod kontaktem telefonicznym z lekarzem - brak apteki to poważny problem. I dziecko musi zostać w szpitalu, bo lekarz nie wyślę dziecka w poważnym stanie, bez zabezpieczenia do domu, bo jak można podjąć takie ryzyko. To samo dotyczy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Jak nocna i świąteczna ma pomóc pacjentowi, skoro ten pacjent nie ma dokąd pójść po leki (...).
Całodobowej apteki brakuje we Włocławku już od połowy maja (...).
Więcej w materiale Agnieszki Marszał.
Zobacz także
Rękawiczki podczas zakupów? Połowa Polaków nie używa
2021-06-06, 10:05Ponad połowa Polaków nie używa rękawiczek ochronnych podczas zakupów - wynika z badania firmy analityczno-badawczej UCE RESEARCH. Najczęściej są to osoby młode - do 35 lat, które wskazują, że nie mają takiego obowiązku oraz nie… Czytaj dalej »
Weekendowa akcja szczepień na UTP w Bydgoszczy. Chętnych jest sporo
2021-06-04, 13:28Dwie długie kolejki ustawiły się 4 czerwca, o godz. 9.00 przed punktem masowych szczepień na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym przy ulicy Kaliskiego w Bydgoszczy. Jedna to ludzie umówieni na zastrzyk. Drugą tworzyły osoby korzystające… Czytaj dalej »
Koronawirus: 319 pozytywnych wyników testów w kraju i 15 w regionie
2021-06-04, 10:58W dobowym raporcie epidemicznym Ministerstwa Zdrowia z 4 czerwca odnotowano 26 zgonów w kraju i 3 na Kujawach i Pomorzu. Najwięcej pozytywnych wyników testów było na Mazowszu - 57. Czytaj dalej »
W weekend można się zaszczepić w Toruniu, przed Rynkiem Staromiejskim
2021-06-04, 07:52W najbliższy weekend 5-6 czerwca torunianie będą mieli okazję, by zaszczepić się przeciw koronawirusowi jednodawkowym preparatem. Lecznice Citomed ponownie uruchamiają punkt na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Czytaj dalej »
Zaszczep się bez rejestracji! W długi weekend w Bydgoszczy
2021-06-03, 07:18W dniach 4-6 czerwca, w punkcie szczepień powszechnych na UTP będzie można zaszczepić się szczepionką firmy Johnson&Johnson - bez kolejki i bez rejestracji. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590