Sanepid apeluje o nieukrywanie informacji w wywiadzie epidemiologicznym
Nowoczesny system, szybka reakcja i skuteczne działanie - tak obecnie funkcjonuje Inspekcja Sanitarna - przekonywali w Bydgoszczy wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka. Stworzenie nowoczesnego systemu było konieczne, aby skutecznie walczyć z COVID-19.
- System stworzony do postępowań epidemicznych pozwala na bardzo szybką reakcję. Te informacje znajdują się w jednym, bardzo szybko dostępnym miejscu i to jest naprawdę ogromny sukces - powiedział Mikołaj Bogdanowicz.
- Chciałbym zaapelować do społeczeństwa, że jeśli Inspekcja Sanitarna ma sprawnie przerywać łańcuchy zakażeń, to niezwykle istotne jest to, abyśmy byli wiarygodni i przekazywali wszystkie informacje w wywiadzie epidemiologicznym. Nie ukrywali żadnych kontaktów, żadnych informacji, dlatego że nawet niewinne, błahe zdarzenie w przypadku jednej osoby w tym łańcuchu zakażeń, może doprowadzić do zgonu innej osoby, znajdującej się na drugim końcu Polski - podkreślał Krzysztof Saczka.
Dziś także nagrodzono pracowników Sanepidu, którzy wyjątkowo angażowali się w walkę z epidemią. Wśród nich znalazła Magdalena Fejdowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włocławku i Przemysław Maron - ochotnik, który wsparł kolegów ze Śląska.
W Bydgoszczy odznaczenia odebrało 86 pracowników Inspekcji Sanitarnego z całego regionu.
Zobacz także

Koronawirus: powiat radziejowski trafił do strefy żółtej na mapie zakażeń
2020-08-20, 17:20Powiat radziejowski znalazł się na mapie zakażeń koronawirusem. Ministerstwo zdrowia uaktualniło listę powiatów w tak zwanej strefie czerwonej i żółtej, czyli o zaostrzonym rygorze sanitarnym. Czytaj dalej »

Kujawsko-Pomorskie: 22 nowe przypadki zakażenia koronawirusem
2020-08-20, 10:42Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy poinformował o 22 nowych, potwierdzonych laboratoryjnie przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. Czytaj dalej »

Inwestycje medyczne w powiecie mogileńskim - nowa karetka i remont starej części szpitala
2020-08-18, 20:45Nowa karetka i remont starej części szpitala to od dawna oczekiwane przez mieszkańców powiatu mogileńskiego inwestycje. Ich realizacja stała się możliwa dzięki skierowanemu do służb medycznych unijnemu programowi ograniczania negatywnych… Czytaj dalej »

Lekarze zalecają szczepienie przeciwko grypie, by uniknąć podejrzenia koronawirusa
2020-08-18, 09:43- Szkoły powinny być przygotowane na rozpoczęcie nauki w trybie tradycyjnym - uważa Wojciech Koper - Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Gość Rozmowy dnia zapytany, czy nie należałoby wprowadzić w przestrzeni… Czytaj dalej »

Czterech pracowników policji w regionie z koronawirusem
2020-08-17, 15:20Zakażenie koronawirusem potwierdzono u funkcjonariusza i osoby cywilnej Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim oraz dwóch policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590