Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane!
- Byłem w sklepie, w delikatesach. Nikogo nie było w maseczce, nawet ekspedientka jej nie założyła. Gdy zwróciłem na to uwagę, ludzie spojrzeli na mnie, jakbym był...nienormalny. Pewnie myślą, że ich ta choroba nie dosięgnie. Gdzie jest Straż Miejska? - pytają nasi Słuchacze.
Nasz reporter Andrzej Krystek rozmawiał na ten temat z Arkadiuszem Bereszyńskim, rzecznikiem prasowym bydgoskiej Straży Miejskiej.
(...) - Skupiamy się głównie na środkach komunikacji miejskiej, a to dlatego, że część naszych patroli, mam tutaj na myśli patrole piesze, które po odprawie udają się w swoje rejony służbowe, czynią to wykorzystując komunikację miejską, zarówno tramwaje, jak i autobusy. Tak samo jest po zakończeniu służby. Każdy taki przejazd patrole wykorzystują na kontrolę przestrzegania nakazu, o którym mówimy (...). Jesteśmy widoczni gdy stoimy na przystanku, więc jeśli ktoś ma pokusę, żeby jechać bez maseczki, to na widok patrolu najczęściej rezygnuje z łamania przepisów. Zazwyczaj nie mamy uwag. Jest to więc oddziaływanie prewencyjne. Oczywiście, zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy jednak interwencja jest potrzebna. W zeszłym miesiącu był jeden taki przypadek, gdy na nasze wezwanie pasażer nie zareagował, wówczas interwencja została zakończona nałożeniem mandatu karnego.
Skupiamy się na środkach komunikacji miejskiej także z tego powodu, że właśnie w tramwajach i autobusach ludzie stoją najbliżej siebie. Jednak we wszystkich autobusach i tramwajach być nie możemy. Obserwujemy to, co przynoszą codzienne statystyki dotyczące osób zakażonych. Niewykluczone, że jeżeli zakażenia będą rosły, jeżeli czwarta fala się rozwinie, to zmusi to nas do zweryfikowania prowadzonych dotychczas działań - mówił Arkadiusz Bereszyński.
Zobacz także
Trzy uczelnie wyższe przechodzą na nauczanie zdalne. Inne to rozważają
2021-12-01, 13:07Kolejne uczelnie wyższe z naszego regionu rezygnują z kształcenia stacjonarnego. COVID-19 atakuje wykładowców i studentów. Czytaj dalej »
Szpital tymczasowy w Ciechocinku przyjmie w środę pierwszych pacjentów
2021-12-01, 11:20Od 1 grudnia znów działa szpital tymczasowy w Ciechocinku. Pierwsi pacjenci zakażeni wirusem SARS-CoV-2 mają trafić do tej lecznicy już w środę. Przygotowano tam 66 łóżek - w tym 10 respiratorowych. Czytaj dalej »
COVID-19 szerzy się w szkołach. Aż 54 w regionie przeszły na naukę zdalną
2021-11-29, 17:0854 szkoły w Kujawsko-Pomorskiem są zamknięte i całkowicie wyłączone z pracy stacjonarnej. Co prawda dla 12 placówek poniedziałek był ostatnim dniem pracy zdalnej, ale zamiast nich doszło 14 nowych. Czytaj dalej »
Zadzwoń albo kontaktuj się przez Internet. Starostwo przechodzi na pracę zdalną
2021-11-29, 06:51Nową organizację pracy wprowadza od poniedziałku (29 listopada) Starostwo Powiatowe w Toruniu. Zostanie ograniczony swobodny dostęp do urzędu. Czytaj dalej »
Łapią złodziei, wlepiają kary pasażerom bez maseczek. Policjanci w pociągach
2021-11-28, 14:23Policjantów z bydgoskiego Śródmieścia można było spotkać w pociągach i na dworcu PKP. Prowadzili w tych miejscach akcję zatytułowaną „Pasażer”. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590