Koronawirus w akademikach UTP. Ciąg dalszy sprawy
Studenci mieszkający obecnie w akademikach Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy przy ul. Kaliskiego muszą je opuścić do końca tygodnia. Taka jest decyzja władz uczelni, po tym jak u 34 osób związanych z UTP wykryto zakażenie koronawirusem.
Jak informowaliśmy, wczoraj 71 studentów zagranicznych i dwóch Polaków, trafiło do izolatorium w Ciechocinku. Osoby zakażone spędzą tam 10 dni. Te, które nie są chore, ale miały kontakt z zakażonymi, przez 17 dni pozostaną na kwarantannie. Wszyscy będą tam mieli zapewnioną opiekę i wyżywienie, co jest szczególnie ważne w przypadku studentów zagranicznych.
A jaka jest decyzja władz uczelni w sprawie pozostałych mieszkańców akademików UTP.
Na obecność koronawirusa przetestowano w sumie 168 osób związanych z uczelnią.
Dla tych, którzy nie pojechały do Ciechocinka, ale są na kwarantannie, władze UTP wydzieliły dwa piętra w jednym z akademików - informuje prof. Szymon Różański, rzecznik uczelni.
- W tej grupie poza studentami byli również pracownicy. To byli Polacy i obcokrajowcy. Ogromna większość Polaków ma wynik negatywny. Duża część z osób, które przebywały w akademiku była już w jakimś stopniu odizolowana. Przede wszystkim to są dwa domy studenta. Ten, w którym przebywali zagraniczni studenci i ten z polskimi studentami to są dwa oddzielne budynki. W polskiej części potwierdzone są tylko dwa przypadki. W związku z tym część z tych osób w ogóle nie miała kontaktu z chorymi i mają prawo opuścić akademik - powiedział prof. Szymon Różański.
Osoby, które wolą jednak pozostać z domu studenckim, bo w domu nie mają np. warunków do nauki, mogą do jutra wnioskować o miejsce zastępcze w akademiku na bydgoskim Błoniu. Jeśli dostaną zgodę władz uczelni, będą mogły w nim pozostać do końca letniej sesji egzaminacyjnej.
Zobacz także

COVID-19 w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Śledztwo pod nadzorem władz prokuratury w Gdańsku
2022-03-31, 18:00Śledztwo w sprawie zakażeń koronawirusem w Szpitalu Miejskim w Toruniu znalazło się pod nadzorem zastępcy Prokuratora Regionalnego w Gdańsku. Przypomnijmy, sąd uwzględnił zażalenie rodzin zmarłych pacjentów i polecił śledczym… Czytaj dalej »

Koronawirus w Szpitalu Miejskim w Toruniu. Sprawa wraca do gdańskiej prokuratury
2022-03-11, 16:00Jak ustaliło Polskie Radio PIK, Sąd Okręgowy w Toruniu uwzględnił zażalenie rodzin, które nie zgodziły się z umorzeniem postępowania. Prawie dwa lata temu toruńska lecznica była jednym z największych ognisk zakażeń w regionie… Czytaj dalej »

Tu trafią dzieci z powikłaniami po COVID-19. Nowe Centrum w szpitalu dziecięcym
2022-02-24, 08:40Centrum diagnostyki postcovidowej dla najmłodszych pacjentów powstanie na terenie szpitala dziecięcego w Bydgoszczy. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonanie dokumentacji nowego budynku. Czytaj dalej »

Szpital wojewódzki we Włocławku walczy z COVID-19. Co z pacjentami?
2022-02-21, 19:00Po weekendzie miały ruszyć obydwa oddziały internistyczne włocławskiego szpitala. Dyrektor do spraw medycznych, dr Iliya Iliev przyznaje, że w pełni obietnicy tej nie udało się dotrzymać. Czytaj dalej »

Psychoterapeuci bezpłatnie wysłuchają niepełnosprawnych
2022-02-19, 17:00Toruńska Fundacja Studio M6 ma propozycję dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności, które z powodu pandemii traciły szansę na udział w zajęciach, ćwiczeniach, co spowodowało pogorszenie się ich stanu psychicznego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590