Ratownik: Zwolnili nas, bo w czasie epidemii pomagaliśmy w innym szpitalu
Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu rozwiązała umowę kontraktową z pracownikami Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którzy - w związku z brakami kadrowi podczas drugiej fali epidemii - zostali oddelegowani do pracy przy pacjentach z COVID-19 do innej jednostki.
Ze szpitala w Toruniu zwolnieni zostali dwaj ratownicy medyczni i pielęgniarka. - Od 1 października zostaliśmy delegowani przez wojewodę na trzy miesiące do pomocy w szpitalu Grudziądzu. Otrzymaliśmy wtedy informację, że spokojnie po trzech miesiącach wracamy do pracy na normalnych warunkach, że jest to wszystko zgodnie z prawem i normalnie będziemy pracować – opowiada ratownik Łukasz Gajda. - Potem okazało się jednak, że dostaliśmy w trójkę wypowiedzenie – dodaje.
Ratownik otrzymał wypowiedzenie bez wskazania powodu - listownie do domu, jeszcze podczas trwania delegacji, co według niego jest niezgodne z ustawą o przeciwdziałaniu epidemii COVID-19. Zdaniem medyka, zwolnienie to forma zemsty za to, że zdecydował się opuścić swój szpital. - Mogliśmy się nie zgodzić, ponieważ mamy małe dzieci, natomiast warunki, które nam zaproponowano – umowę o pracę, wyższe stawki – skłoniły nas do zgody na tę delegację. Toruński szpital jest chyba jedynym w Polsce, który coś takiego zrobił – mówi ratownik.
Łukasz Gajda otrzymał obecnie umowę kontraktową w Grudziądzu, dokąd był delegowany. Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu na razie nie odniósł się do sprawy. Dyrektor placówki przebywa na urlopie.
Zobacz także
Zgoda Komisji Europejskiej na zmiany w RPO, finansujące skutki epidemii koronawirusa
2021-01-14, 21:15Komisja Europejska zatwierdziła ostatecznie zmiany w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego, dzięki którym ze środków europejskich finansowane są przedsięwzięcia związane z marszałkowskim pakietem an… Czytaj dalej »
Adam Banaszak: - Otwarcie jednej branży, może uruchomić lawinę nieposłuszeństwa
2021-01-14, 20:39Radni Porozumienia z Inowrocławia odnieśli się do kwestii rządowego wsparcia przedsiębiorców oraz do ostatnich doniesień o tym, że właściciele m.in. lokali gastronomicznych zamierzają otwierać swoje biznesy, wbrew zakazom sani… Czytaj dalej »
Włocławscy seniorzy zapisują się na szczepienia. Chętnych jest już pół tysiąca
2021-01-12, 15:50Już ponad 500 włocławian zapisało się na szczepienia przeciw Covid-19. Zgłoszenia osób z etapu 1 przyjmują od 12 stycznia dwie miejskie przychodnie: przy ul. Kilińskiego i przy Kaliskiej. Uruchomiono w nich specjalne numery telefonów… Czytaj dalej »
Bez rejonizacji, przez infolinię - tak można rejestrować się na szczepienie
2021-01-12, 11:41Od 15 stycznia seniorzy w wieku 80 plus mogą się zapisywać na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Jest na to kilka sposobów - nie tylko osobista rejestracja w swojej przychodni. 22 stycznia zaczną się zapisy dla grupy wiekowej 70 … Czytaj dalej »
Region. Ponad 5 tysięcy nauczycieli zrobi testy na obecność koronawirusa
2021-01-11, 13:41Rozpoczęła się ogólnopolska akcja testowania pedagogów z klas I-III. Badania są dobrowolne i bezpłatne. W naszym regionie powstało 30 punktów testowych, m.in. w Ciechocinku, Brodnicy, Szubinie, Toruniu, Włocławku i Bydgoszczy -… Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590