Uczniowie na próbnym egzaminie w szkole w czasie pandemii? Tak miało być w Bydgoszczy
Rodzice jednej z bydgoskich podstawówek alarmują, że w szkole zorganizowano próbny egzamin ósmoklasisty. Dzieci miały przyjść do szkoły i napisać test.
- Jeśli takie zdarzenie miało miejsce, to było niezgodne z prawem - ocenia kujawsko-pomorski kurator oświaty. Marek Gralik przypomina, że podobne sytuacje należy zgłaszać do kuratorium. Na razie żadna skarga z tym związana nie wpłynęła.
– W tej chwili zapraszanie uczniów do szkół jest niezgodne z prawem. W szkole podstawowej może znajdować się tylko ten uczeń, który idzie do świetlicy, bo jego rodzice są, jak to się mówi, na pierwszej linii walki z COVID-19 lub uczeń, który nie ma dostępu do komputera czy Internetu. Pod żadnym pozorem nie można gromadzić uczniów, nawet jeśli nawet intencje są najlepsze – powiedział Marek Gralik.
Kurator oświaty przypomniał też, że w przyszłym roku egzamin ósmoklasisty, jak i matura, będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w poprzednich latach w oparciu o zapisy podstawy programowej.
Zobacz także

12 miesięcy dla szpitala w Grudziądzu. Co dalej? Nie wiadomo
2020-04-01, 18:04Nowe otwarcie dla grudziądzkiej lecznicy. Wszystko dzięki specustawie i uchwale grudziądzkiej Rady Miasta. Czytaj dalej »

Pięć osób nad trumną - rodziny z bólem serca znoszą rygory kwarantanny
2020-04-01, 17:10Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby w czasie epidemii i kwarantanny, gdy przy trumnie może się spotkać maksymalnie pięć osób? Część rodzin dzieli się na grupy i rotacyjnie towarzyszy zmarłemu podczas poszczególnych części… Czytaj dalej »

Pub wpuszczał klientów tylnymi drzwiami. To się nazywa: nawarzyć sobie piwa!
2020-04-01, 15:00Klienci jednego z pubów w Toruniu wpuszczani byli przez pracującą tam osobę tylnymi drzwiami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a osoby, które nie respektowały obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusem, mogą zapłacić po… Czytaj dalej »

Na UMK będą badania nad koronawirusem. Jak chcą go powstrzymać?
2020-04-01, 14:28Jest zgoda Komisji Bioetycznej na projekt naukowców z Collegium Medicum UMK, którego celem jest zahamowanie rozwoju koronawirusa. Badania mają objąć zarówno osoby chore na Covid-19 jak i te narażone na zakażenie. Czytaj dalej »

W pokoju, na balkonie, w ogródku - warto ćwiczyć z trenerem online!
2020-04-01, 13:31„Zostań w domu, ćwicz z nami”. Toruńscy sportowcy zachęcają do treningów online. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590