Służba więzienna oddaje osocze. Chorowałeś? Ty też możesz [informatory]
Byli zakażeni koronawirusem, przeszli Covid-19 i wyzdrowieli. Teraz chcą pomóc innym. Prawie 30 funkcjonariuszy służby więziennej okręgu bydgoskiego oddało osocze. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji.
Funkcjonariusze, którzy są ozdrowieńcami zgłosili się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy oraz jego oddziałów terenowych w Grudziądzu, Inowrocławiu i Włocławku.
- Osocze trafi teraz do potrzebujących, którzy nadal walczą z Covid-19 - mówi Agnieszka Wollmann, rzecznik dyrektora okręgowego służby więziennej w Bydgoszczy. - Chcemy pokazać, że to nic nie kosztuje, a oddając cząstkę siebie, możemy pomóc innym chorym. Krew to najcenniejszy lek którego nie możemy zastąpić żadnym substytutem
Przez tydzień osocze i krew odda prawie 700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służby więziennej z całej Polski. W ten sposób mogą uratować życie prawie 1,5 tys. chorym na Covid-19. Funkcjonariusze służby więziennej regularnie oddają krew. Co roku wspierają m.in. wspólną akcję służb mundurowych „Nasza krew – Nasza Ojczyzna”. Wśród funkcjonariuszy służby więziennej okręgu bydgoskiego jest ponad 120 honorowych krwiodawców.
Zobacz także
Prawie dwa miesiące w kwarantannie. Ile jeszcze zniesie 10 - letnia Małgosia?
2020-08-27, 07:03Bydgoszczanka, której córka przebywa już 51 dni w kwarantannie - chce zawiadomić o tym rzecznika praw dziecka. Chodzi o 10-letnią Małgosię, która zakaziła się koronawirusem na letnim obozie. Dziewczynka ciągle jest, jak mówi jej… Czytaj dalej »
Koronawirus u dzieci z Torunia. Na szkolnych półkoloniach i w żłobku
2020-08-26, 12:57Koronawirusa wykryto u dzieci, biorących udział w półkoloniach w Szkole Podstawowej w toruńskim Kaszczorku, a także w jednym z żłobków. W pierwszym przypadku konieczne będzie przebadanie 70 osób. Czytaj dalej »
Koronawirus w Ciechocinku: kuracjusze przewiezieni z sanatorium w dobrym stanie
2020-08-26, 10:09- Stan kuracjuszy zakażonych koronawirusem, przewiezionych z sanatorium w Ciechocinku jest dobry — poinformowała rzeczniczka jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. Czytaj dalej »
Opieka medyczna w czasach koronawirusa. Zwykle na odległość
2020-08-26, 07:05Koronawirus odciął wielu ludzi od pomocy lekarskiej - wynika ze skarg kierowanych do Rzecznika Praw Pacjenta. Większość porad lekarskich odbywa się przez telefon. Wielu pacjentów to chwali, inni narzekają - m.in. na brak skierowań… Czytaj dalej »
Ciechocinek: 21 kuracjuszy ze Szpitala Uzdrowiskowego nr 4 ma koronawirusa
2020-08-25, 11:00Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 łącznie 21 kuracjuszy — poinformowało Uzdrowisko Ciechocinek SA. Od poniedziałku (24.08) do wtorku (25.08.) liczba chorych na COVID-19 wzrosła o 10 osób. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590