Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie.
Zdaniem związkowców takie rozwiązanie może powodować zagrożenie.
- Kierowcy czy motorniczowie na popołudniową zmianę zgłaszali się do dyżurek i tam się „odhaczali”. Dyżurny wizualnie mógł stwierdzić czy dany kierowca czy motorniczy może zostać obsadzony. Jeżeli znikną obsady z dyżurek to, niestety, kierowcy czy motorniczowie pozostaną sami sobie. Obawiam się o kierowców z rannych zmian, którzy będą mieli przekazywać pojazdy. Mamy w spółce dużą rotację ludzi, w związku z czym kierowca czy motorniczy przekazując tramwaj czy autobus musi albo tego człowieka znać albo mieć jasność sytuacji, że to jest akurat ten, który ma przejąć tramwaj czy autobus - argumentuje Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.
Zdaniem prezesa zarządu MZK w Bydgoszczy zagrożenia nie ma, a część rozwiązań już została wprowadzona w życie.
- Każdy z kierowców i motorniczych posiada kartę magnetyczną, dodatkowo mamy wdrożony we wszystkich obiektach pełen monitoring, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zmiany kierowców odbywają się głównie na podstawowych obiektach, czyli w zajezdni tramwajowej i autobusowej. W przypadkach, gdzie następuje przekazanie wozu na punktach końcowych - pętlach, zmiany obejmują również przełożenie pewnych obowiązków na inne służby w spółce - powiedział Andrzej Wadyński, prezes MZK w Bydgoszczy.
Reorganizacja w MZK związana jest z sytuacją ekonomiczną powstałą na skutek pandemii koronawirusa i koniecznością oszczędności w spółce.
Zobacz także
Straż Miejska ma nowy priorytet działań. Covid -19 na pierwszym miejscu
2020-10-20, 09:08- Obecnie realizowane są głównie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, natomiast pozostałe działania wykonywane są w miarę możliwości, i w ramach posiadanych sił i środków - zawiadamia… Czytaj dalej »
Testy na korowirusa dla pracowników służby zdrowia. Placówki mogą się zgłaszać
2020-10-20, 07:0318 tysięcy testów na koronawirusa dla personelu szpitali i przychodni w całym regionie kupi samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. - Czekamy na zgłoszenia placówek medycznych - mówi marszałek Piotr Całbecki. Czytaj dalej »
Prezydent o epidemii w Toruniu: szkoła, przedszkole, dzienny DPS zamknięte
2020-10-19, 19:17- Sytuacja jest poważna. Tylko w ciągu weekendu w Toruniu odnotowano 18-procentowy wzrost zakażeń koronawirusem - poinformował w poniedziałek prezydent Michał Zaleski. Czytaj dalej »
Przyszli lekarze na razie zostają na zajęciach w Collegium Medicum
2020-10-19, 17:35Zajęcia praktyczne na 7 wydziałach Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą się odbywać, pomimo panującej pandemii. Taką decyzję podjęły władze uczelni. Czytaj dalej »
Zakażeni wicemarszałek i pracownicy. Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim
2020-10-19, 15:51Wicemarszałek Zbigniew Sosnowski jest zakażony koronawirusem. Pozytywny wynik otrzymał także jego asystent i siedmioro innych pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590