Reorganizacja w MZK w Bydgoszczy i obawy związkowców
Spore zmiany w Miejskich Zakładach Komunikacyjnych w Bydgoszczy. Od 1 stycznia 2021 r., w ramach reorganizacji, w niektórych dyżurkach pracownicy mają pojawiać się tylko sporadycznie.
Zdaniem związkowców takie rozwiązanie może powodować zagrożenie.
- Kierowcy czy motorniczowie na popołudniową zmianę zgłaszali się do dyżurek i tam się „odhaczali”. Dyżurny wizualnie mógł stwierdzić czy dany kierowca czy motorniczy może zostać obsadzony. Jeżeli znikną obsady z dyżurek to, niestety, kierowcy czy motorniczowie pozostaną sami sobie. Obawiam się o kierowców z rannych zmian, którzy będą mieli przekazywać pojazdy. Mamy w spółce dużą rotację ludzi, w związku z czym kierowca czy motorniczy przekazując tramwaj czy autobus musi albo tego człowieka znać albo mieć jasność sytuacji, że to jest akurat ten, który ma przejąć tramwaj czy autobus - argumentuje Andrzej Arndt, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej w RP.
Zdaniem prezesa zarządu MZK w Bydgoszczy zagrożenia nie ma, a część rozwiązań już została wprowadzona w życie.
- Każdy z kierowców i motorniczych posiada kartę magnetyczną, dodatkowo mamy wdrożony we wszystkich obiektach pełen monitoring, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Zmiany kierowców odbywają się głównie na podstawowych obiektach, czyli w zajezdni tramwajowej i autobusowej. W przypadkach, gdzie następuje przekazanie wozu na punktach końcowych - pętlach, zmiany obejmują również przełożenie pewnych obowiązków na inne służby w spółce - powiedział Andrzej Wadyński, prezes MZK w Bydgoszczy.
Reorganizacja w MZK związana jest z sytuacją ekonomiczną powstałą na skutek pandemii koronawirusa i koniecznością oszczędności w spółce.
Zobacz także
Wojewoda zamyka dzienne domy, kluby seniora, warsztaty terapii zajęciowej
2020-10-21, 11:08Działalność stacjonarna placówek pomocowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych na terenach włączonych do czerwonej strefy na Kujawach i Pomorzu od środy jest zawieszona. Jak dowiedziało się Polskie Radio PiK, taką decyzję… Czytaj dalej »
Koronawirus w regionie: Grudziądz - 11 szkół zamkniętych, Włocławek - SOR znowu działa
2020-10-21, 09:32Kolejne grudziądzkie szkoły podstawowe - numer 4, 8, 12 i 21 przeszły od środy na zdalny tryb nauczania. We Włocławku - zamknięty w poniedziałek SOR - znowu działa. Czytaj dalej »
Czy studenci Collegium Medicum UMK pomogą w opiece nad pacjentami z COVID-19?
2020-10-20, 20:50Projekt Ministerstwa Zdrowia zakłada, że wojewodowie będą mogli powołać do szpitali studentów medycyny, doktorantów czy absolwentów, którzy jeszcze nie podeszli do egzaminów. A uczelnie medyczne będą zobowiązane przekazać listę… Czytaj dalej »
Ognisko koronawirusa w DPS-ie w Bożenkowie. Zakażenia wśród pensjonariuszy i personelu
2020-10-20, 19:45Testy potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 55 osób z Domu Pomocy Społecznej w Bożenkowie. Pozytywne wyniki zanotowano u 30 pensjonariuszy i 25 osób z personelu. Czytaj dalej »
Zmianowość i praca zdalna. Zmiany w Urzędzie Miejskim w Świeciu nad Wisłą
2020-10-20, 18:45W związku z zachorowaniami pracowników i obowiązkową kwarantanną w świeckim urzędzie miejskim wprowadzona została zmianowość i praca zdalna. Czytaj dalej »
Ważne telefony
Szpitale zakaźne w Kujawsko-Pomorskiem
- Bydgoszcz, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza, ul. Św. Floriana 12, (52) 325 56 34, (52)325 56 03
- Grudziądz, Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dra Władysława Biegańskiego, ul. L. Rydygiera 15-17, (56) 641 44 44
- Toruń, Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera, ul. Krasińskiego 4/4a, (56) 679 55 27
- Świecie, NZOZ „Nowy Szpital Sp. z o.o.” Prowadzony przez Nowy Szpital Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 126, (51) 240 16 32
Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: tel. 800 190 590